Spotkanie z niepełnosprawnymi nt. bezpieczeństwa

21.03.2023   Autor: Redakcja
697---253
Policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną w pilskiej jednostce zorganizowały spotkania dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas w Pile i Motylewie. Tematem prowadzonych rozmów było bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych w życiu codziennym. Także podczas korzystania z Internetu.

W ramach działań profilaktycznych prowadzonych przez Komendę Powiatową Policji w Pile policjantki zorganizowały prelekcje dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas. W trakcie zajęć mundurowe zwróciły uwagę na współczesne zagrożenia, na jakie w szczególności mogą być narażone osoby samotne, starsze i niepełnosprawne.

Uczestnicy dowiedzieli się, jak bezpiecznie i właściwie korzystać z kart płatniczych i bankowości internetowej, aby ustrzec się przed działaniem przestępców. Mundurowe zwróciły również uwagę na sposoby działania oszustów oraz wyjaśniły, na czym polega metoda „na policjanta” i „na wnuczka”, a także popularna w ostatnim czasie metoda na tzw. „BLIK-a”.
Kolejny etap spotkania dotyczył zagrożeń, które mogą spotkać użytkowników Internetu. Policjantki apelowały do uczestników o niewchodzenie w przypadkowe linki, nadesłane w wiadomościach tekstowych od nieznanych nam ludzi. Mając na względzie bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych mundurowe podkreśliły, jak ważna jest widoczność na drodze, a także wręczyły wszystkim obecnym elementy odblaskowe. Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas bardzo chętnie brali udział w dyskusji i przytaczali sytuacje ze swojego życia.

fot. KPP w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group