Parakajakarze – na start!

21.03.2023   Autor: Kamil Kończewski
849---147
Czworo pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej z Wałcza, na co dzień trenujących kajakarstwo, otrzymało licencje zawodnicze Polskiego Związku Kajakowego. Dokument ten uprawnia parakajakarzy do udziału w zawodach rangi mistrzostw Polski.

Do tej pory Agnieszka, Iza, Łukasz i Przemek pływali na kajakach turystycznych. Na tyle dobrze sobie radzili, że klub kajakowy UKS "Victoria" Wałcz zainteresował się podopiecznymi ZAZ-u i zaproponował im udział w profesjonalnych treningach.

– Praca, dom, wiadomo jest. Do tego jeszcze teraz kajaki. Coś osiągnąć chcę w swoim życiu. To jest najważniejsze. Jestem zadowolony z tego, że można jeszcze tu pracować i jeszcze chodzić na treningi i pływać – mówi Przemysław Skuza, jeden z parakajakarzy.

Takie osoby jak Przemysław Skuza, dzięki profesjonalnym treningom będą nie tylko przechodzić rehabilitację i podnosić swój poziom sportowy, ale również dawać pozytywne bodźce innym trenującym.
– Nie ukrywam, że mamy dzieci małe. Chciałam, aby to był przykład dla dzieciaków, że nie ma żadnych barier, że można trenować kajaki albo inną dyscyplinę. I nie ma żadnych barier i można w każdym wieku zacząć trenować – tłumaczy Agnieszka Szeremeta, prezes UKS "Victoria" Wałcz.

Pierwsze treningi w wodzie czwórka parakajakarzy miała już w ubiegłym roku. Tegoroczne przygotowania rozpoczęły się w połowie lutego na siłowni. W nowym sezonie zawodnicy zadebiutują 29 kwietnia, na zawodach które będą miały charakter konsultacji. Natomiast w maju przyjdzie czas na udział w prestiżowej imprezie w Wałczu – Memoriale im. Mariana Matłoki i Kazimierza Góreckiego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group