Będzie kolejny rekord w zbiórce krwi?

21.03.2023   Autor: Artur Maras
673---487
Szykuje się kolejna próba pobicia rekordu w największej w kraju ilości oddanej krwi. Odbędzie się ona 19 kwietnia w kilku miejscach w Pile. Będą to między innymi Akademia Nauk Stosowanych i Powiatowa Hala Sportowa przy ulicy Wincentego Pola.

– Dzisiaj mamy taką prośbę, abyście zainicjowali informacje o samym fakcie, po to, żeby osoby, które w najbliższych tygodniach zamierzają oddać krew, miały szansę uznać, że być może akurat warto ten czasookres o kilka dni przesunąć czy przyspieszyć i być w tym dniu uczestnikiem naszego wydarzenia – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Pięć lat temu, kiedy zorganizowano podobną akcję, rekord został pobity. Wtedy od 524 osób pobrano niemal 230 litrów krwi. W tym roku ten cenny płyn będzie można oddać w hali sportowej przy pilskim ogólniaku na Pola, w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy Ars Medicalu, w Akademii Nauk Stosowanych w Pile oraz krwiobusie przy galerii VIVO. A krew to niezbędny i jedyny w swoim rodzaju lek ratujący życie. Nie można go wyprodukować sztucznie ani zastąpić niczym innym.
Każda osoba w wieku od 18. do 65. roku życia może oddać krew, ale pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim dawca musi być zdrowy. Nie może chorować na nowotwory, choroby układu krążenia czy nadciśnienie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group