Modernizacja kanalizacji w Wysokiej

19.03.2023   Autor: Mateusz Manthai
203---132
Trwa budowa sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej w Wysokiej. Stare rury na popegeerowskim osiedlu, były tak pozapadane, że ścieki dostawały się do rowów odprowadzających deszczówkę.

Mieliśmy tutaj bardzo duży problem, szczególnie z kanalizacją sanitarną. Okazuje się, że po latach ta kanalizacja sanitarna częściowo się pozapadała, uległa zniszczeniu, pewnej dewastacji. Problem był taki, że te wszystkie ścieki komunalne, tak naprawdę zaczęły przedostawać się do kanalizacji deszczowej. Kanalizacją deszczową płynęły do otwartych rowów, które są już na końcu miasta. Powodowało to różnego rodzaju trudności - powiedział Artur Kłysz, burmistrz Wysokiej. 
Robotnicy zmodernizują ponad kilometr sieci. Powstaną nowe odcinki oraz przyłącza do działek. Wcześniej budowlańcy rozbiorą chodniki i przygotują plac do działań. W związku z tym burmistrz apeluje do mieszkańców osiedla o wyrozumiałość i cierpliwość. Całkowity koszt inwestycji to 2,5 miliona złotych. 2,3 mln to dotacja z Polskiego Ładu. 120 tysięcy złotych wyłożyła gmina. Prace zakończą się w listopadzie tego roku.       
Przeczytaj więcej o: kanalizacja w Wysokiej , gmina Wysoka,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group