Czy survival jest dla każdego?

16.03.2023   Autor: Redakcja
442---606
Scyzoryk, apteczka i ciepłe ubrania to rzeczy, w które wyposażony jest każdy surviwalowiec. Kilkudniowe wycieczki w głąb lasu są coraz bardziej popularne. Jednak, aby rozpocząć przygodę z survivalem, należy się odpowiednio przygotować.  
 
- To jest boczniak ostrygowaty. Dokładnie ten sam gatunek, który możemy kupić w sklepach - pokazuje survivalowiec. 
Ale niewiele osób o tym wie. Choć wielu Polaków swój wolny czas lubi spędzać na wędrówkach w lasach to ta wiedza wciąż jest hermetyczna. A las nawet zimą też bywa ciekawy. Nawet wtedy można znaleźć grzyby. Boczniak ostrygowaty, uszak bzowy i płomienica zimowa to najpopularniejsze gatunki grzybów, jakie można spotkać w lesie zimą. To doskonałe źródło cennych składników i białka. Wiedzą o tym surwiwalowcy. A teraz tą wiedzą chcą się dzielić z innymi.  
 
 
 
Ten ruch staje się coraz bardziej popularny. To swoista próba charakteru i sprawdzenie swoich możliwości. Odbywają się nawet specjalne kursy przygotowujące do rozpoczęcia przygody z surviwalem. Jego amatorzy przypominają słuchaczom, że podczas zimowych wycieczek należy uważać na wychłodzenie organizmu. Zawsze warto mieć ze sobą ciepłą odzież i zapas wody pitnej. Ogień można wzniecić zapałkami. W cenie są także... 

– Krzesiwa syntetyczne, których obsługa wymaga trochę treningu i wprawy, ale jak najbardziej będzie można używać krzesiw jako dodatkowe oprócz zapałek i zapalniczek - mówi Marcin Pempera, surviwalowiec. 

W plecaku musi znaleźć się także apteczka, naładowany powerbank i wielofunkcyjny scyzoryk. Najważniejszy jest jednak zdrowy rozsądek, bo bez niego nawet najlepiej przygotowani nie poradzą sobie w środku lasu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group