Okólna do generalnego remontu

14.03.2023   Autor: Artur Maras
885---
Drogi powiatowe do remontu. Pilskie starostwo wyłoniło wykonawców przebudowy ul. Okólnej oraz drogi powiatowej Ruda-Glesno. Łączny koszt inwestycji to niemal 6,5 mln złotych. Na obie inwestycje powiat pilski pozyskał 80 proc. dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 

Ponad rok temu powiat przejął od miasta ul. Okólną. Wtedy to starostwo przeprowadziło bieżący remont drogi. Teraz cbędzie to remont generalny. 
 
- To będzie przebudowa, która będzie polegała na nowej konstrukcji jezdni, na przebudowie skrzyżowania z drogą gminną, czyli ul. Grabową, będą przebudowane zjazdy publiczne, również pojawi się nowy chodnik o długości kilkuset metrów. Wreszcie niezbędne oznakowanie pionowe i poziome - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 


 
Przetarg na realizację tego zadania wygrała pilska firma Asta-Bud. Wykonawca będzie miał pół roku na przeprowadzenie remontu.  
 
- Nie jest to może zbyt duża inwestycja jak na nasze możliwości, ale cieszymy się bardzo, że te inwestycje się pokazują, zwłaszcza w tych trudnych czasach, gdzie utrzymanie dzisiaj zasobów ludzkich i firmy jest najważniejsze - zapewnia Zbigniew Ryczek, prezes ASTA-BUD.  
 
Koszt przebudowy Okólnej to ponad 1,5 mln złotych. Z kolei za niecałe 6 mln zł remontu doczeka się także droga powiatowa na odcinku Ruda-Glesno w gminie Wyrzysk. Prace w pond pół roku wykona firma z Nakła nad Notecią.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group