Kontrola w chodzieskim TBS. Prezeska odwołana

09.03.2023   Autor: Mateusz Manthai
---253
Grażyna Nowicka odwołana z funkcji prezesa Chodzieskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Powodem odsunięcia mają być nieprawidłowości, które odkryła rada nadzorcza spółki. W firmie trwa audyt.  
 
– Doszło do pewnych nieprawidłowości, które w tej chwili jeszcze szerzej i głębiej badamy. O wszystkich powodach będę mógł powiedzieć po specjalnym audycie, który został zlecony. W tej chwili wiemy to co odkryliśmy razem z radą nadzorczą, że doszło do pewnych nieprawidłowości przy budowie garaży budowanych na osiedlu Kaczorowskiego. To był główny powód rozstania się z panią prezes. Spółka nie mogła zostać bez kierownictwa. Pani Katarzyna Łechtańska - powierzyliśmy jej obowiązki prowadzenia w tej chwili spółki - tłumaczy Jacek Gursz, burmistrz Chodzieży. 
Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, powodem odsunięcia ze stanowiska Grażyny Nowickiej miały być nieprawidłowości związane z organizacją i finansami ChTBS. Szczegółowe wyniki audytu mają być znane w połowie marca. Nowa prezes – Katarzyna Łechtańska do tej pory pracowała w chodzieskim Mieszkaniowym Zasobie Gminy Miejskiej.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group