16 nowych mieszkań komunalnych

03.03.2023   Autor: Kamil Kończewski
165---211
Do 16 nowych mieszkań wprowadzą się lokatorzy, którzy oczekują na mieszkania komunalne w Złotowie. Nowy blok powstaje przy ulicy Polnej. 
- W pierwszej kolejności będziemy przydzielać je w drodze zamian dla tych którzy mają lokale w starych zasobach. Ale najczęściej dla tych, których sytuacja życiowa się zmieniła. Na przykład w tej chwili są na zbyt dużych lokalach, trudnych do utrzymania, a na nie są z kolei chętni z jakąś liczniejszą rodziną. Dlatego zamiany w pierwszej kolejności. Osoby oczywiście które mają oczywiście uposażenia na niskie dochody. Ale to wszystko jest określone w uchwale rady miejskiej jakie są to zasady. Ponieważ czynsz w tych mieszkaniach jest określony również uchwałą rady. I na tą chwilę przekracza 6 złoty 20 groszy za mkw powierzchni użytkowej - mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa. 

Mieszkania przy ulicy Polnej mają od 30 do 50 mkw. Do każdego z nich przynależy komórka lokatorska. Dla części lokatorów posiadających auta będą dostępne garaże, choć co prawda już na zasadach komercyjnych.

Całość inwestycji kosztować będzie prawie 5 milionów złotych. 80 proc. kosztów budowy dofinansowuje Bank Gospodarstwa Krajowego. W czerwcu robotnicy zakończą place budowlane i gmina będzie mogła przygotowywać klucze dla nowych lokatorów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group