Suczka Irena przechodzi na emeryturę

01.03.2023   Autor: Redakcja
756---177
Po 7 latach służby w złotowskiej policji na psią emeryturę przeszła Irena. Teraz spokojną starość spędzi pod dachem swojego opiekuna, który również z końcem lutego przeszedł na emeryturę.

Irena to 9-letni owczarek belgijski, który swoją psią służbę rozpoczął od przeszkolenia pod nadzorem instruktorów z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Tam Irena przeszła szkolenie w wykrywaniu zapachów narkotyków. W 2016 roku trafiła pod opiekę przewodników z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, a od 2017r. jej przewodnikiem był asp. Szymon Lisowski. Policyjny pies ma na swoim koncie wiele sukcesów, a jej niezawodny nos wielokrotnie doprowadzał mundurowych do ukrytych narkotyków.

– Po 7 latach wyjątkowej służby suczka Irena przeszła na zasłużoną emeryturę. Teraz będzie odpoczywać w domu swojego opiekuna, który również z końcem lutego przeszedł na emeryturę. Nasz kolega nie wyobrażał sobie innego zakończenia tej wspólnej, 7-letniej służby. Bez wątpliwości i namysłu zaopiekował się swoją podopieczną – mówi mł.asp. Damian Pachuc, oficer prasowy złotowskiej policji.

Zwierzęta służbowe, przechodząc w stan spoczynku, mają zapewnione przez państwo dożywotnie utrzymanie i opiekę weterynaryjną.

fot. KPP Złotów

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group