Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci

01.02.2023   Autor: Mateusz Manthai
512---90
Chodzieżanie zapłacą więcej za wywóz śmieci. Rada Miejska podjęła uchwałę podwyższająca stawkę o 3 złote. Wszystko przez drożejące koszty utylizacji odpadów.

Wzrost cen za odbiór śmieci to pokłosie rozstrzygnięcia przetargu na wywóz odpadów. Zgłosiła się do niego tylko jedna firma, pilski Altvater. Teraz mieszkańcy, zamiast 34 złotych za odbiór segregowanych odpadów, zapłacą 37 złotych miesięcznie od osoby. Natomiast za niesegregowane - 74 zł.

Mieszkańcy mówią, że – Wszystko drożeje, ale dobrze, że śmieci w ogóle wywożą, że nie ma z tym problemu. 3 złote to nie problem. Jeżeli to ma uratować miasto, to chętnie zapłacę. Ale też, że – Wszystko wzrasta, wypłaty renty są niskie, to dlaczego podnoszą?
Przyczyną podwyżki opłaty jest wzrost kosztów gospodarowania odpadami. Składa się na to m.in. podniesienie płacy minimalnej i wyższe koszty transportu śmieci.

– Głównymi czynnikami są tzw. opłaty na bramce, które zostały w ostatnim okresie zwiększone na składowiskach. Odczuwamy też skutki drożyzny paliwa – tłumaczy Jacek Gursz, burmistrz Chodzieży.

Podwyżki opłat za wywóz odpadów wejdą w życie 1 kwietnia. Wcześniej urząd sprawdzi oświadczenia śmieciowe mieszkańców. Kontrolerzy zweryfikują, czy pod danym adresem mieszka zadeklarowana liczba osób.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group