WOŚP 2023. Będzie kolejny rekord?

30.01.2023   Autor: Artur Maras
1787---1001
WOŚP pobije kolejny rekord? Według pierwszych danych z dwóch pilskich sztabów zebrano niemal pół miliona złotych. A to na pewno jeszcze nie koniec. Trwają licytacje i wpłaty do e-skarbonki.
 
Przez Regionalne Centrum Kultury w Pile przewinęły się wczoraj tłumy. 
 
- Ciężko byłoby zliczyć, ile osób tutaj było. Wszyscy jednoczyliśmy się ku jednemu celowi, aby zbierać na walkę z sepsą. Graliśmy na scenie, graliśmy w holu, na pl. Staszica i właściwie w całej Pile, bowiem 165 wolontariuszy przeszło całe miasto - mówi Aneta Lorek z Regionalnego Centrum Kultury w Pile.
 
Sztab w RCK-u zebrał dla Wielkiej Orkiestry około 155 tys. zł.

A to jeszcze nie koniec. Podliczane są wpłaty z e-skarbonki. To, czego nie wylicytowano ze sceny trafi także na aukcję Allegro. Wczoraj dla Orkiestry grał i biegał drugi pilski sztab. Niedzielny dzień na sportowo na pilskim lotnisku spędziło kilkaset osób. 
 
- Ludzie mają po prostu dobre serca i za to im dziękuję, że mimo takiej aury, chociaż bywały gorsze, zjawiają się tutaj i biegają razem z nami - cieszy się Blanka Ratajczyk, szefowa sztabu WOŚP w SP 11 w Pile.

Z tym drugim pilskim sztabem grała wczoraj także Dobrzyca. A swój finał miała w Amfiteatrze Leśnym.
 
- Zebraliśmy wczoraj 55 tys. zł. 23 tys. z licytacji, 32 tys. zł zebrane zostało do puszek z gastronomii oraz loterii fantowej, kolejne 75 tys. uzbieraliśmy z licytacji na Allegro. Łącznie przekroczyliśmy kwotę 135 tys. zł. - podsumowuje Paweł Kądziela, organizator finału WOŚP w Dobrzycy.


 
Łącznie wraz z akcją biegaczy z lotniska uzbierało się tego ponad 300 tys. zł. W powiatowej hali na Pola rozegrano turniej piłki siatkowej. W jego trakcie odbywały się także licytacje na rzecz WOŚP, ale nie tylko.
 
- Nasze stowarzyszenie również złożyło fant, lot helikopterem, został on wylicytowany za kwotę 10 tys. zł. Myślę, że jeżeli chodzi o indywidualną wartość licytowanych przedmiotów czy akcji, była to prawdopodobnie najwyższa kwota lub jedna z najwyższych - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 
 
Dla Wielkiej Orkiestry grały także miejscowości w regionie. Prawie 130 tys. zł na sprzęt do szybszej i dokładniejszej diagnostyki sepsy zebrano w Chodzieży.
- Mieliśmy sporo rzeczy do wylicytowania, przez vouchery do restauracji, do sklepów usługowych artykułami, z odzieżą czy artykułami remontowymi, usługi fotograficzne, projektowania wnętrz. Dużo rękodzieła - wylicza Justyna Rajek ze sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chodzieży.

Działo się i w Złotowie, gdzie na parkingu przy hali targowej można było przejechać się różnymi samochodami, w tym rajdówkami. I tak w szybkim tempie złotowski sztab WOŚP ma na koncie już ponad 150 tys. W Czarnkowie i Trzciance zebrano łącznie ponad 209 tysięcy złotych. Z kolei sztab działający przy Wałeckim Centrum Kultury uzbierał prawie 58 tysięcy złotych. Łącznie w całym kraju Polacy zebrali na WOŚP ponad 154 mln złotych. Liczenie wciąż trwa.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group