Będzie nowa remiza strażacka

26.01.2023   Autor: Mateusz Manthai
755---101
Strażacy z Łobżenicy będą mieli nową remizę. Gmina dostała na to pieniądze z Polskiego Ładu. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku.  

Odpadający tynk, nieszczelne okna i ciasnota - tak wygląda remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobżenicy. Od kilkudziesięciu lat mówi się o remoncie budynku. Teraz wizja zmian staje się bardziej realna. Za rok ma tu stać nowy, funkcjonalny obiekt.  

Na nową siedzibę straży, gmina dostała z Polskiego Ładu ponad 2,5 mln złotych. Urzędnicy do połowy marca mają ogłosić przetarg, który wyłoni wykonawcę. Teraz przygotowywana jest dokumentacja projektowa. Urzędnicy czekają też na wydanie pozwolenia na budowę.  

– Zakładaliśmy remont. Okazuje się jednak, że bardziej ekonomiczne pod względem funkcjonalnym, a także ekonomicznym w perspektywie utrzymania tego obiektu, jest wykonanie działań, które będą związane z wyburzeniem obecnego obiektu i zaprojektowaniem całkowicie nowego budynku – mówi Magdalena Gdaniec, kierownik Referatu Gospodarki i Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego Gminy Łobżenica. 


Z przeprowadzonej wcześniej inwentaryzacji budynku wynika, że obiekt jest w złym stanie technicznym. Remiza, mimo starań, wygląda coraz gorzej. Nowa siedziba łobżenickich strażaków będzie bardziej funkcjonalna. Będą w niej nowe boksy garażowe i salka szkoleniowa. Do dyspozycji strażaków będzie wygodna szatnia i sanitariaty.

– Już jest ciasno, wszystko się sypie, leci. Na moje, jest to w tej chwili najgorsza jednostka w krajowym systemie pod względem budynku, w jakim się znajduje – wyjaśnia Wojciech Siuda, naczelnik OSP w Łobżenicy.
 
Strażacy mają nadzieję, że do nowej remizy wprowadzą się dokładnie za 12 miesięcy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group