Pakiety powitalne dla nowych mieszkańców Jastrowia

22.01.2023   Autor: Kamil Kończewski
1020---

Pakiet powitalny w ramach programu “Witaj w gminie Jastrowie” to sposób ratusza na przywitanie najmłodszych mieszkańców gminy. Każdy nowonarodzony i zameldowany w gminie młody człowiek dostaje zestaw  gminnych gadżetów. Akcja przyjęła się i będzie kontynuowana również w tym roku.  

Z tego pomysłu mogą korzystać rodzice dzieci, które po narodzinach zostały zameldowane na terenie miasta i gminy Jastrowie. 

- To było fajne bo oni dostali te śpioszki. Takie powitanie tych dzieci.  Dobra wyprawka. Przydatna. Ci co zostali to powinni mieć jakąś zachętę, żeby tutaj jednak jakoś Jastrowie żyło - mówią mieszkańcy

Jeśli rodzice wyrażą zgodę, to w jastrowskim ratuszu organizowane jest spotkanie z przedstawicielami miasta; podczas niego wręczane są drobne upominki. 

- Body dla dziecka, czapeczka dla dziecka, kubeczki dla rodziców do kawy, by mieli siły nad opieką nad dziećmi. Personalizowana metryczka, którą wykonuje nasz Zakład Terapii Zajęciowej. W tej metryczce znajdują się takie najważniejsze dane które są dokumentowane po urodzeniu dziecka. Czyli wzrost, waga dziecka, imię - mówi Agnieszka Głyżewska-Klofik, zastępca burmistrza Jastrowia

Do pakietu suwenirów dołączony jest informator o ofercie przedszkolnej i szkolnej w Jastrowiu.  Jeśli rodzice mają ochotę na otrzymanie takiego prezentu wypełniają ankietę, która jest dostępna na stronie urzędu miasta. Wręczenie upominków odbyć się może także w kameralnych okolicznościach. W ubiegłym roku w gminie Jastrowie urodziło się ponad 60-ro dzieci. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group