Marszałek Senatu w Wałczu

20.01.2023   Autor: Redakcja
---318

Wojna na Ukrainie to starcie cywilizacji - powiedział naszemu reporterowi w Wałczu marszałek Senatu. Tomasz Grodzki odpowiadał na pytanie o oczekiwania wobec szczytu w Ramstein. W tym niemieckim mieście dziś rozpoczęło się spotkanie ministrów obrony krajów NATO i Ukrainy.  

- Ukraina Walczy za swoją wolność, ale i za naszą. To jest wojna – starcie cywilizacji, i jeżeli nie pomożemy Ukrainie to będą kłopoty. Wolny świat musi tę wojnę wygrać, dlatego musimy zrobić wszystko, żeby dozbroić Ukrainę, pozwolić jej odnieść zwycięstwo i wypchnąć agresora z Ukrainy, a później pomóc w odbudowie zniszczonego kraju mówi prof. Tomasz Grodzki - marszałek Senatu  

Marszałek Tomasz Grodzki odniósł się do wojny podczas wizyty w Wałczu, gdzie otwierał wystawę „Senat wczoraj i dziś”. Wcześniej w Wałeckim Centrum Kultury odbyło się otwarte spotkanie marszałka i senatora Koalicji Obywatelskiej Janusza Gromka z mieszkańcami Wałcza. Sala była pełna. Grodzki mówił m.in. o trudnej pracy senatorów Koalicji Obywatelskiej.

Tomasz Grodzki przypomniał też o zamrożonych ustawach przygotowanych przez senatorów, które nie mogą trafić pod obrady Sejmu. Na koniec spotkania marszałek Grodzki wpisał się do księgi pamiątkowej.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group