Nowoczesny posterunek policji powstanie w Białośliwiu

19.01.2023   Autor: Artur Maras
---439
Niedługo ruszy budowa nowej siedziby posterunku policji w Białośliwiu. Budynek będzie oddany do użytku jeszcze w tym roku. Jego koszt wyniesie niemal 5 mln złotych.
 
- Funkcjonariusze zyskają nowoczesny budynek, który nie tylko usprawni pracę policjantów, ale przede wszystkim ułatwi obsługę mieszkańców. Projekt zakłada wykorzystanie nowoczesnych technologii, nie tylko w trakcie budowy, ale również w późniejszej eksploatacji. Budynek zostanie wyposażony m.in. w pompę ciepła i fotowoltaikę - mówi st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji.
 
Parterowy budynek będzie także przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W środku, oprócz poczekalni i biur, zaprojektowano pomieszczenia socjalne i szatnie dla mundurowych. Obok powstaną garaże. Nowa siedziba białośliwskich policjantów będzie oddalona o kilkadziesiąt metrów od obecnej. Ta mieści się w starym budynku wybudowanym jeszcze przed wojną.
Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu szacuje koszt nowego posterunku na 5 mln złotych. Mundurowi przeniosą się do niego jeszcze w tym roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group