Koniec objazdów dla trzech strategicznych linii autobusów w Pile

03.01.2023   Autor: Artur Maras
---206
Autobusy wracają na ul. Okrzei. Od środy starą trasą pojedzie 0, 3, 4 oraz 8 bis. Dotychczasowe objazdy były związane z kilkumiesięcznym remontem alei Wojska Polskiego, który dobiegł końca.  
 
- Cztery ważne linie wrócą na swoją stała trasę. Jest to linia 0, 3, 4 oraz 8 bis. Dla 8 bis będzie to poniekąd premiera, ponieważ od zmiany rozkładu jazdy, kiedy wydłużyliśmy uczniom i mieszkańcom 8 bis o centrum miasta i zyskała dodatkowe przystanki, to nie miała jeszcze okazji jechać tą trasą, bo rozpoczął się remont alei Wojska Polskiego - mówi Anna Kujawa, rzecznik prasowy MZK w Pile. 
 
Po kilkumiesięcznej przerwie autobusy ponownie zatrzymywać będą się na przystankach po obu stronach ulicy Okrzei przy samolocie oraz przystanku Jana Bosko na wysokości kościoła Świętej Rodziny.
Objazdy były spowodowane remontem alei Wojska Polskiego. Przebudowa drogi rozpoczęła się we wrześniu. Robotnicy napotkali w trakcie prac na trudności. Wysoki poziom wody gruntowej wydłużył prace o dwa miesiące. Przebudowa skrzyżowania wraz z 250 metrowym odcinkiem drogi kosztowała niemal 6 mln zł. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group