50 mln zł na inwestycje w powiecie. Budżet przyjęty

23.12.2022   Autor: Artur Maras
796---
Budżet powiatu na 2023 rok przyjęty głosami radnych Porozumienia Samorządowego oraz Prawa i Sprawiedliwości. Od głosu wstrzymała się opozycja, czyli Koalicja Obywatelska. Powiat chce przeznaczyć w przyszłym roku na inwestycje ponad 50 mln złotych.  
 
W przyszłym roku do kasy powiatu pilskiego ma wpłynąć ponad 251 mln złotych. Wydatki będą o ponad 4 mln złotych większe. 
 
- To przede wszystkim budżet rozwojowy. Rekordowy pod względem dochodów, które uzyska powiat pilski. Jest to kwota około 255 mln złotych, ale też rekordowy, jeżeli mówimy o wydatkach inwestycyjnych. To kwota przeszło ponad 50 mln złotych - zapewnia Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 


 
Z czego sporą część stanowią dotacje w tym te pochodzące z Polskiego Ładu. Powiat przy Mechaniku buduje Centrum Innowacji Technologicznych, które będzie kształcić młodzież praktycznie w przyszłym zawodzie. To także remonty ponad 20 km dróg powiatowych m. in. w gminie Łobżenica czy Szydłowo. Czy budowa ścieżki rowerowej Ujście-Byszki oraz rewitalizacja centrum Osieka. 13 radnych koalicji zagłosowało za przyszłorocznym budżetem. Opozycja wstrzymała się od głosu. 
 
- Niepokojąco wysoki poziom zadłużenia, który z resztą jak chce koalicja PiS, Porozumienie Samorządowe, zwiększyć do poziomu 70 mln zł. To niebywałe. To nie są te pieniądze, z którymi powiat pilski będzie mógł funkcjonować w kolejnej kadencji - przekonuje Rafał Zdzierela,  przewodniczący klubu KO Koalicja Obywatelska. 
 
Emitując m. in. 10 mln złotych obligacji, co zdaniem opozycji będzie problemem dla następców obecnie rządzących powiatem. W przyszłości te długi trzeba będzie spłacić - mówi opozycja.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group