Wałcz bez budżetu na przyszły rok

20.12.2022   Autor: Kamil Kończewski
569---117
Na piątkowej sesji radni miejscy mieli podjąć uchwałę budżetową na rok 2023. Obrady zostały przerwane po 45 minutach. Radni ponownie usiądą do obrad dopiero 28 grudnia. 
 
Powodem zawieszenia obrad była duża ilość poprawek radnych i autopoprawek burmistrza wprowadzonych przed sesją do projektu uchwały budżetowej. Między innymi zmiany dotyczyły płac dla pracowników wałeckiego ratusza. W nowym roku wzrośnie minimalne wynagrodzenie dwukrotnie, co sprawi, że nastąpi spłaszczenie płac w urzędzie. 

- Ci pracownicy, którzy zarabiali powiedzmy mało, na poziomie minimum na pewno dostaną podwyżki gwarantowane przez rząd. Nam jako samorządowcom nie starcza pieniędzy na finanse dla pozostałych - mówi Andrzej Ksepko, radny miasta Wałcza. 
Przerwa w obradach skomplikuje funkcjonowanie Wałeckiego Centrum Kultury. Instytucja ta została już bez pieniędzy, a radni na piątkowej sesji mieli zabezpieczyć jej finansowanie do końca roku. 

- Takie zmiany w budżecie przewidzieliśmy. Natomiast odłożenie do samego końca, bardzo mocno utrudnia pracę pracownikom w tym okresie świątecznym, odsuwa wypłaty, wykonanie wypłat w terminie - tłumaczy Maciej Żebrowski, burmistrz Wałcza. 
 
Przed sesją radni spotkają się jeszcze na komisji budżetowej i przenalizują wszystkie propozycje zmian.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group