Podróżnik i filozof rozmawiał z pilanami. Marek Kamiński w Pile

01.12.2022   Autor: Artur Maras
---289
Marek Kamiński – podróżnik ekstremalny, zdobywca biegunów i rekordu Guinnessa gościł we wtorek w Pile. W Regionalnym Centrum Kultury promował swoją najnowszą książkę “Moje bieguny”. 
 
- Dla mnie nie byłoby może sukcesem zdobycie kolejnych biegunów, nawet na Marsie. Tam też jest biegun i ma chyba 28 km wysokości, ale przynajmniej dla mnie, jedną z najważniejszych rzeczy w życiu jest właśnie to w jaki sposób możemy mieć dobry wpływ na życie innych ludzi. Także bardzo chciałbym zdobyć milion innych biegunów, czyli zmienić milion ludzkich żyć na lepsze, szczególnie żyć młodych ludzi - mówi Marek Kamiński, podróżnik i filozof.  
 
I na tym teraz znany podróżnik się skupia. Stworzył fundację i aplikację wspierającą rozwój oraz zdrowie psychiczne dorosłych i dzieci. Spotyka się z nimi na warsztatach i szkoleniach. Na swoim przykładzie pokazuje, jak budować odporność psychiczną, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.
Marek Kamiński jest pierwszym człowiekiem na świecie, który zdobył dwa bieguny Ziemi bez pomocy z zewnątrz, za co został wpisany do księgi rekordów Guinnessa. To nie jedyne rekordy, które pobił. Jako pierwszy przepłynął zimą kajakiem Wisłę. Zdobył najwyższe góry Antarktydy i Grenlandii. Był liderem pierwszej w historii wyprawy z niepełnosprawnym Jaśkiem Melą na oba bieguny. Podróżnik planuje już kolejny powrót do Arktyki i na Antarktydę.  
 
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group