Czy osoby bardzo zadłużone mogą liczyć na pożyczkę?

21.11.2022   Autor: Artykuł sponsorowany
---
Zadłużenie jest jednym z czynników, które skutecznie mogą utrudnić a nawet uniemożliwić nam wzięcie pożyczki w banku. Są jednakże alternatywy, które pozwalają na uzyskanie gotówki osobom bardzo zadłużonym.

Zadłużenie a zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa to pojęcie, które dla osób zadłużonych może wiązać się z niemożnością uzyskania pożyczki. Przez zdolność oznacza się bowiem możliwość danej osoby do spłaty zadłużenia w terminie, prawdopodobieństwo terminowych spłat. Niską zdolność kredytową będą mieć osoby mające egzekucję komorniczą. Warto wiedzieć bowiem, że każdorazowo, przy ocenie zdolności kredytowej bank weryfikuje nasze dochody, miesięczne koszty utrzymania oraz właśnie zadłużenie. Pod lupę bierze też stan cywilny, wiek, wykształcenie. Te czynniki wpłynąć mogą na wysokość kredytu. Jest też jednak druga kwestia – analiza danych z Biura Informacji Kredytowej. Negatywna historia kredytowa może być tym czynnikiem, który sprawi, że negatywna będzie też decyzja kredytowa. W BIK gromadzone są informacje o dotychczasowych opóźnieniach w spłatach kredytów gotówkowych, hipotecznych czy ratalnych. Tam też będą znajdować się dane o zadłużeniu, które było przyczyną egzekucji komorniczej. Zapisy mogą pozostać w rejestrze przez wiele lat. 

Pożyczki pozabankowe

Na rynku dostępne są pożyczki dla zadłużonych z komornikiem, których udzielają firmy pożyczkowe. Można z nich skorzystać w różnych formach. Dostępne są jako pożyczki ratalne lub chwilówki na 30 lub nawet 60 dni. Najczęściej wybieraną opcją są pożyczki na dowód, można jednak skorzystać także z pożyczki z gwarantem czy pod zastaw. Pożyczkę z gwarantem charakteryzuje to, że trzecia strona zobowiązuje się do spłaty zadłużenia w sytuacji gdy pożyczkobiorca nie będzie w stanie tego zrobić. Pożyczka pod zastaw z kolei przewiduje, że zabezpieczenie stanowią aktywa dłużnika, które mogą przejść na wierzyciela jako spłata długu, gdyby nie wywiązał się on ze zobowiązań.

Firmy pożyczkowe nie są zobowiązane do sprawdzania danych w Biurze Informacji Kredytowej. Dlatego też negatywna historia kredytowa nie będzie miała wpływu na uzyskanie tą drogą gotówki. Warto mieć jednak na uwadze, że koszty pożyczki mogą być wyższe niż w przypadku tradycyjnego kredytu i dobrze w związku z tym ocenić swoje możliwości finansowe.

Gdzie uzyskać pożyczkę dla osób z egzekucją komorniczą?

Firmy pożyczkowe udzielające pożyczek osobom z egzekucją komorniczą działają zarówno stacjonarnie jak i online. Wizyta w placówce stacjonarnej jest jednak ograniczona godzinami otwarcia placówki, wiązać się też może z koniecznością oczekiwania w kolejce. Pożyczkę online natomiast można dostać 24/7, wszelkie formalności załatwiając przez internet. Zazwyczaj do załatwienia sprawy wystarczy dowód tożsamości, poświadczenie zarobków i wykonanie symbolicznego przelewu na przykład na 1 grosz na konto firmy pożyczkowej, aby można było zweryfikować konto, na które ma wpłynąć pożyczka. Zazwyczaj załatwienie całej sprawy zajmuje nie więcej niż kwadrans, pieniądze wpływają też od razu na konto, dlatego też jest to dobre rozwiązanie, jeśli gotówka potrzebna jest natychmiast.

Więcej informacji na temat pożyczek dla osób zadłużonych, dostępnych jest pod linkiem: https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/pozyczki-z-komornikiem/.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group