Pilski żużel na zakręcie...

16.11.2022   Autor: Kamil Kończewski
1946---

W piątek środowisko sympatyków pilskiego żużla obiegła informacja, że o licencję na start w sezonie 2023 nie będzie ubiegać się stowarzyszenie ŻKS Polonia Piła. Natomiast jeszcze tego samego dnia okazało się, że skład na nowy sezon zaczyna kompletować nowo powstała spółka o nazwie Pilski Klub Sportowy Polonia Piła i to ona będzie ubiegać się o licencję na sezon 2023. 

Z punktu widzenia organizacyjnego takie rozwiązanie nie stanowi problemu, tłumaczył na łamach Przeglądu Sportowego przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Piotr Szymański. Warunek jest jeden. Wszystkie zaległości poprzedniczki, czyli stowarzyszenia ŻKS Polonii Piła muszą być spłacone. Może to zrobić samo stowarzyszenie albo nowy klub. Jaki jest stan finansów pilskiego żużla po tegorocznym sezonie pokaże audyt. Ten odbędzie się jeszcze w tym roku na zlecenie Polskiego Związku Motorowego. Wtedy też okaże się czy nowy klub będzie mógł starać się o licencję na starty w 2023 roku.  

- Na ten moment trudno powiedzieć, jak to wszystko się potoczy, dlatego że sytuacja z tematem kontynuacji żużla w Pile wzięła się stąd, że Robert Sikorski z przyczyn absolutnie osobistych musiał ustąpić z prowadzenia żużla w Pile tak naprawdę. No i w tym momencie powstała inicjatywa, żeby ten żużel funkcjonował, żeby znaleźć nowego sternika i też wszystkie działania idą w tym kierunku - mówi Ryszard Dołomisiewicz. 

Mimo braku licencji Pilski Klub Sportowy Polonia może kompletować skład drużyny. I tak w Pile pozostał lider zespołu z minionego sezonu Artur Mroczka, a także Marcin Jędrzejewski. Bronić barw pilskiej Polonii mają również obcokrajowcy: junior, brytyjczyk Dan Gilkes (Gils), Szwed Daniel Henderson oraz Duńczycy Jonas Knudsen, który jest zawodnikiem w kategorii U-24 i Michael Palm Toft. 

- Ten skład w porównaniu do innych zespołów drugoligowych moim zdaniem nie pozwala myśleć o walce o play offy. To raczej będzie znowu gdzieś koniec drugoligowej tabeli. Jednakże wiadomo, że wszystko zweryfikuje tor, ale patrząc na średnie tych zawodników z poprzednich lat, czy też doświadczenie na polskich torach. No to jednak kibice będą musieli być bardzo mocno wyrozumiali dla pilskich żużlowców - tłumaczy Maciej Brzezinski, dziennikarz sportowy. 

Do Piły, po startach w pierwszoligowej drużynie Zdunek Wybrzeże Gdańsk, wraca również wychowanek Polonii Piotr Gryszpiński.   

- Myślałem, że tak naprawdę zakończę karierę po tym roku. Bo sezon nie był za dobry. Nie wiedziałem też jak Piła będzie stała. Ale obie strony chcą spróbować. Ja chcę spróbować nadal jeździć. Polonia chce abym jeździł, żebym spróbował także bardzo się cieszę z tego i dam z siebie wszystko na pewno - zapewnia Piotr Gryszpiński, wychowanek Polonii Piła. 

W sezonie 2023 w rozgrywkach 2 ligi żużlowej, jeśli wszystkie zainteresowane kluby otrzymają licencje, wystartują Start Gniezno, Kolejarz Opole, Lokomotiv Daugavpils, Kolejarz Rawicz, Stal Rzeszów, Unia Tarnów oraz Polonia Piła. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group