Ambitne tancerki

12.11.2022   Autor: Mateusz Manthai
979---539

Małe tancerki z Chodzieży zbierają pieniądze na nowe kostiumy. Kreacje sceniczne zaprezentują na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach.  

  
Na początku listopada tancerki ze szkoły tańca Elite Dance Complex odniosły swój największy sukces. Dziewczynki przywiozły kilka medali z Ogólnopolskiego Turnieju Tańca w Kłodawie. Chodzież reprezentowała pokaźna, 40-osobowa grupa tancerek.  
 

- Po prostu kocham taniec za to, że mogę wyrażać swoje uczucia. Zapytałam mamę czy mogę uczęszczać na zajęcia. Mama się zgodziła i od tamtej pory tańczę -  opowiada Vanessa Bogacka, tancerka. 


Szkoła prowadzi 12 grup tanecznych. To ponad 200 zawodniczek. Najmłodsze dziewczynki mają 3 lata. Najstarsze 17. Tancerki ćwiczą kilka razy w tygodniu. Na dodatkowe zajęcia chodzą po lekcjach. W realizowaniu swojej pasji pomagają im rodzice.  


- Dojeżdżam z Budzynia do Chodzieży 4 razy w tygodniu, żeby dziewczynki mogły się rozwijać, żeby rozwijały swoją pasję - taniec. Nie każdego rodzica z grupy na to stać - powiedziała Katarzyna Sarbinowska, mama tancerek.

ABY POMÓC DZIEWCZYNKOM W REALIZACJI MARZEŃ WYSTARCZY KLIKNĄĆ TU 

A największy koszt to właśnie stroje. O ile dzieci z grup początkujących nie potrzebują profesjonalnych kreacji, o tyle dziewczyny z kategorii średniozaawansowanej występują już w strojach scenicznych. Na początku garderobę szyli sami rodzice.  


- Zaczynałyśmy od takich najprostszych rzeczy, czyli gdzie nam się udało coś zdobyć, tak dzieci występowały, żeby to wyglądało schludnie i ładnie. Na ten moment dzieci miały szyte stroje w szwalni z Warszawy, jednak nie ukrywam, że są to gigantyczne koszty -  przyznaje Nastazja Pietruszka, instruktorka tańca.  


Koszt jednego stroju to ponad 600 złotych. W związku z tym, aby pomóc dziewczynkom się rozwijać w internecie ruszyła specjalna zbiórka. Do zebrania jest 20 tysięcy złotych. Pieniądze można wpłacać do połowy grudnia.  

Przeczytaj więcej o: tancerki z Chodzieży, Elite Dance Complex,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group