Obchody Święta Niepodległości w regionie

11.11.2022   Autor: Kamil Kończewski
---

11 listopada obchodzić będziemy 104 rocznicę odzyskanie przez Polskę Niepodległości. W dniu święta narodowego w naszym regionie odbędzie się wiele imprez oraz uroczystości. 

Pilskie obchody uroczystości odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczną się na sportowo. O 11:30 na stadionie przy ulicy Okrzei rywalizować będą dzieci w okolicznościowym biegu, a po odśpiewaniu hymnu ruszy XV Bieg Niepodległościowy. Pilskie Muzeum Wojskowe również przygotowało wiele atrakcji na ten dzień. Pasjonaci zapraszają na lotnisko o godzinie 13.00. W hangarach będzie można oglądać wystawy, brać udział w konkursach i raczyć się przejażdżkami pojazdami wojskowymi.  

Natomiast pilskie PTTK organizuje Piknik Marciński. Początek imprezy o godzinie 12 w świetlicy osiedla Motylewo. Oficjalne uroczystości rocznicowe w Pile odbędą się pod pomnikiem na Placu Zwycięstwa o godzinie 16, gdzie złożone zostaną wiązanki kwiatów. 
 

Jednym z takich na pewno ciekawych momentów dla dzieci szczególnie będzie przyjazd świętego Marcina o 14:30 na Motylewie - mówił Piotr Głowski, prezydent Piły.  


Dla sympatyków motoryzacji nie lada atrakcję zorganizowało Stowarzyszenie Moto Korona Wałcz.  

Przygotowaliśmy paradę na terenie miasta, czyli pojazdy będą wyposażone w barwy narodowe flagi, koszulki, szaliki - powiedział Arkadiusz Szwedzki, Stowarzyszenie Moto Korona Wałcz. 


Początek parady o godzinie 11:00. Następnie uczestnicy pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, złożą wiązanki kwiatów. Potem udadzą się na teren Skansenu Grupy Warownej Cegielnia, gdzie odbędzie się piknik motoryzacyjny. W Złotowie uroczystości rocznicowe rozpoczną się o godzinie 14 mszą świętą w kościele parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. 

Potem przemarsz na Plac Paderewskiego, tam złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Ignacego Paderewskiego. Przemówienia okolicznościowe i o godzinie 17 kolejny koncert pieśni patriotycznej w Złotowskim Domu Kultury - powiedział Ryszard Goławski, starosta złotowski. 

W Chodzieży obchody Święta Niepodległości będą miały muzyczny charakter 

W parku "Odpoczywaj z kulturą" przy miejskiej bibliotece spotkamy się z zespołem "Janboys" z Chodzieskiego Domu Kultury. Będziemy wspólnie śpiewać piosenki patriotyczne i tam również na zachętę, dla rozgrzania mamy poczęstunek dla uczestników spotkania, będzie ciepła zupa - powiedziała  Paulina Panek, Urząd Miasta w Chodzieży. 

Wcześniej chwilę po godzinie 11 samorządowcy i mieszkańcy Chodzieży złożą kwiaty pod pomnikiem pamięci Poległym i Pomordowanym za Polskę. Później pracownicy urzędu miasta będą częstować chodzieżan rogalami świętomarcinskimi.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group