Punkt paszportowy w Pile będzie zamknięty przez dwa dni

08.11.2022   Autor: Artur Maras
---465
Punkt paszportowy w Pile będzie nieczynny w środę oraz czwartek 9 i 10 listopada. Ma to związek z wdrożeniem nowego systemu informatycznego. Po tych zmianach złożenie wniosku o nowy paszport będzie szybsze i łatwiejsze.  
 
- Zmian będzie sporo, ale wszystkie na korzyść obywatela. System ten zostanie zunifikowany z rejestrem systemów państwowych. Będziemy mogli korzystać w tym momencie z bazy danych PESEL, bazy danych dowodów osobistych czy z danych Urzędu Stanu Cywilnego - tłumaczy Mateusz Daszkiewicz, rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego.  
 
Po zmianach nie trzeba będzie już wypełniać takiego papierowego wniosku odręcznie. Wszystkie niezbędne dane urzędnik pobierze z centralnego systemu, a te brakujące podamy bezpośrednio w okienku. Na elektronicznym czytniku odciśniemy nasze linie papilarne, podpiszemy się i to wszystko. Przyspieszy to znacznie czas poświęcony formalnościom. O możliwości odbioru gotowych dokumentów urząd poinformuje nas smsem lub mailowo, jeśli podamy swoje dane kontaktowe.
Nowy system będzie wdrażany od 8 do 13 listopada, stąd pilska delegatura będzie nieczynna w środę i czwartek. W Pile na nowy paszport czeka się około dwóch tygodni.  
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group