Wsparcie dla klubów sportowych

08.10.2022   Autor: Redakcja
---

Pilskie kluby sportowe otrzymały dotacje z miasta. Pozwoli im to na bieżące funkcjonowanie.

Niemal 200 tys. złotych trafi do dwóch pilskich klubów. Miasto Piła wsparło siatkówkę i piłkę nożną. Te kluby przyciągają młodzież, a także ich rodziny na stadiony czy parkiety.  

- Co w naturalny sposób buduje dobrą relację, jeżeli chodzi o postrzeganie sportu niezwykle ważne w czasach, kiedy mówimy, że dzieci i młodzież patrzy głownie w smartfon tudzież w komputer - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.  

Dlatego miasto postanowiło wspierać no może już nie raczkujący, ale młody i dobrze rokujący Klub Piłkarski KP Piła. Trampkarze dostali równo sto tysięcy złotych.  

- Jesteśmy w tej chwili na poziomie ligi okręgowej, jesteśmy liderem, chcemy zrobić awans, to się wiąże ze sporymi wydatkami, związanymi z udziałem w samych rozgrywkach, z profesjonalnym treningiem, ze wsparciem zawodników - mówi Przemysław Wojcieszak, prezes KP Piła.  

Klub Sportowy Akademia Siatkówki Braci Lach otrzymała niemal 84 tys. zł. Pieniądze te pozwolą na bieżące utrzymanie klubu, w tym na organizację meczów czy na transport zawodniczek. 

- Także na sprzęt sportowy, który jest niezbędny do tego, aby, zespół mógł funkcjonować pod szyldem miasta Piły - mówi Przemysław Lach, Akademia Siatkówki Braci Lach. 

Siatkówka żeńska w Pile ma długą i świetlaną tradycję stąd takie wsparcie miasta. Akademia Siatkówki szkoli zarówno zawodniczki w kategorii juniorskiej jak i seniorskiej.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group