Udany weekend dla piłkarek i piłkarzy z Piły

26.09.2022   Autor: Redakcja
1011---508
Udany weekend dla pilskich drużyn piłkarskich. KP Piła, MKP Powiat Pilski oraz KKP Powiat Pilski wygrały swoje mecze.

Z pilskich drużyn w najwyższej klasie rozgrywkowej występuje Klub Piłkarski Piła. W 7. kolejce Red Box Ligi Okręgowej czerwono-czarni pojechali na mecz do dalekiego Kłecka, mierząc się z miejscowym Lechitą. Pilanie po pierwszej połowie pewnie prowadzili 3:0, a mogli wyżej. Gdy w drugiej połowie Paweł Nawrocki podwyższył na 4:0 wydawało się, że jest po meczu. Ambitni gospodarze szybko strzelili bramkę, a w ostatniej minucie doliczonego czasu gry ponownie trafili z rzutu karnego. KP Piła jest liderem rozgrywek z dorobkiem 17 punktów. Ekipa Ediego Andradiny nie przegrała jeszcze meczu, notując pięć zwycięstw i dwa remisy. W 8. rundzie gier pilanie podejmą na własnym obiekcie drużynę GLKS Wysoka. Mecz przy Żeromskiego w sobotę 1 października o godz. 15.30.

Również goryczy porażki nie zaznała jeszcze drużyna prowadzona przez trenera Przemysława Zublewicza. Grający o szczebel niżej zawodnicy MKP Powiat Pilski pewnie pokonali Noteć Miasteczko Krajeńskie 3:0, po golach Jakuba Skwarka, Rafała Niedbalskiego i Krzysztofa Zublewicza. Pilanie są liderem rozgrywek A-Klasy z dorobkiem 15 punktów w pięciu meczach. A to oznacza, że nie stracili jeszcze punktu, podobnie jak drugi Sokół Szamocin. W 6. kolejce przeciwnikiem MKP będzie ekipa LZS-u Skic. Mecz w Skicu w sobotę 1 października o godz. 11.00.
Równie dobrze jak panowie spisały się panie. Zawodniczki KKP Powiat Pilski pokonały na własnym boisku Kanię Gostyń 5:3. Klasycznego hattricka w tym spotkaniu zaliczyła Joanna Stachowicz, strzelając gole w 15, 17 i 31 minucie. Po jednej dorzuciły kapitan zespołu Angelika Śmiechowska oraz Urszula Lewicz. Podopieczne trenera Macieja Krawca zajmują piąte miejsce w tabeli IV Ligi Wielkopolskiej, z dorobkiem 7 punktów. Następny mecz zawodniczki KKP Powiat Pilski zagrają na wyjeździe z liderem AZS UAM Poznań.