Kolejne doświetlane przejścia dla pieszych

09.09.2022   Autor: Mateusz Manthai
232---167
Piesi w Pile będą mogli poczuć się bezpieczniej. Niebawem rozpoczną się prace instalacyjne dodatkowych lamp na przejściach. Jaśniej zrobi się w centrum, na Zielonej Dolinie czy Staszycach.   

– Doświetlenie obejmie 39 miejsc w Pile. Łączny koszt to ponad 3 miliony złotych. Cała ta inwestycja w Pile podzielona jest na 3 zadania. Wykonawcy mają 134 dni na realizację całego zadania. Pierwszy etap pewnie nie będzie widoczny na ulicach, bo jest to etap zaprojektowania oświetlenia, uzyskania akceptacji Generalnej Dyrekcji. Później jest tylko sama realizacja na drogach i przejściach - mówi Marcin Kucharczak, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu.  
Inwestycja realizowana jest w ramach programu bezpiecznej infrastruktury drogowej. Na przejściach dla pieszych pojawią się specjalne lampy, których światło będzie celowane bezpośrednio na “pasy”. W Pile doświetlonych będzie 39 przejść w 19 lokalizacjach m.in. przy alei Jana Pawła II, alei Wyzwolenia, ulicach Koszalińskiej, Motylewskiej czy Koszyckiej. Prace instalacyjne zakończą się w grudniu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group