Nowa ramówka TV ASTA, czyli jeszcze więcej informacji

01.09.2022   Autor: Redakcja
1958---
Od 5 września telewizja TV ASTA wprowadza nową ramówkę, w której pojawi się aż pięć serwisów informacyjnych oraz rozmów publicystycznych w tygodniu, a także nowe magazyny tematyczne. „Informacje” będą nadawane w dni powszednie o godz. 18.00
 
O najważniejszych wydarzeniach z Piły i naszego regionu widzowie dowiedzą się  z „Informacji”. I właśnie tego serwisu dotyczą największe jesienne zmiany. „Informacje” nadawane będą premierowo w dni powszednie o godz. 18.00. Zmieni się również grafika programu oraz obraz ze studia. Nie zmienią się za to prowadzący: Patrycja Jankowska, Artur Maras i Wojciech Dróżdż.
 
Tuż po „Informacjach” codzienna dawka prognozy pogody, którą poprowadzi Magdalena Grzegorzewska. A o godz. 18.15 zupełnie nowy program „Rozmowa dnia”. Będzie można zobaczyć i usłyszeć blisko 15-minutowy wywiad przeprowadzany przez dziennikarzy i prezenterów TV ASTA o najważniejszych bieżących sprawach z naszego regionu, tych najbliżej ludzkich spraw.
 
Godz. 18.30 to niezmienne pasmo przewidziane dla regionów. Najważniejsze wydarzenia mijającego tygodnia będzie można zobaczyć w nowym programie „Flesz”. W poniedziałki dziennikarze TV ASTA zbiorą  informacje z całego tygodnia dla mieszkańców powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, we wtorki wałeckiego, środy złotowskiego, czwartki pilskiego i piątki chodzieskiego. W tych programach znajdą się również krótkie reportaże z wydarzeń o charakterze społecznym, kulturalnym czy sportowym.Nie zabraknie również trudnych pytań i tematów w publicystyce. Niezmiennie w poniedziałki „Debata polityczna” z udziałem naprzemiennie parlamentarzystów z regionu i samorządowców. W środy politycy znajdą się w krzyżowym ogniu pytań Pawła Różyckiego w programie „Prosto z mostu”, a we wtorki inni goście i nieco lżejsze tematy w programie Wojciecha Dróżdża „W szerszym kontekście”.
 
W poniedziałki na antenie TV ASTA widzowie mogą zobaczyć programy Justyny Śniegockiej „Justyna poleca” oraz „Projekt mieszkanie”. Ten ostatni jest dla osób urządzających swoje mieszkanie, planujących remont czy traktujących swoją nieruchomość jak inwestycję. Pierwszy odcinek tego ostatniego już 26 września.
 
O czym rozmawia się przy kubku herbaty? O życiu i tematach dnia codziennego, i właśnie o tym będą dyskutować zapraszani przez Patrycję Jankowską goście w nowej odsłonie programu „Rozmowy przy herbacie”. Premiera programu już pod koniec września.  
 
Były żużlowiec, nurek i podróżnik - Radek Maciejewski zabierze widzów do Meksyku jakiego nie znamy… Eksploracja dżungli, nurkowanie w cenotach, szamańskie praktyki i rytuały, to tylko mały wycinek tego czego doświadczą widzowie w "Poza Światem".  Pierwszy odcinek 20 września.
 
Niezmiennie na antenie TV ASTA będzie można zobaczyć: magazyn sportowy Michała Lacha, czyli „Tempo”, audycję o tematyce motoryzacyjnej „Motowizja” autorstwa Szymona Chwaliszewskiego, czy najdłuższy stażem program telewizji „Karnet kulturalny” Stanisława Dąbka.
 
Kibice piłki nożnej będą mieli okazję oglądać kulisy gry mistrza Polski, czyli Lecha Poznań oraz lokalnej drużyny Klubu Piłkarskiego Piła.
 
Ramówkę telewizyjną uzupełni program kryminalny Artura Marasa „Na sygnale”.
 
TV ASTA wystartowała w 1994 roku i jest tworzona przez dziennikarzy i reporterów, prowadzących programy oraz producentów audycji telewizyjnych. Na antenie pojawiają się serwisy informacyjne, publicystyka, reportaże oraz magazyny tematyczne. Telewizja daje również szansę młodym twórcom, którzy chcieliby mieć swoje pasmo antenowe. Dzięki temu na antenie TV ASTA można zobaczyć takie programy jak: „Przez Afrykę Zachodnią”, „Przez Afrykę Wschodnią”, „80 dni wzdłuż Bałtyku” czy „Własnymi ścieżkami”. Programy stacji można oglądać za pośrednictwem sieci kablowych oraz na stronie internetowej www.tvasta.pl.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group