Międzynarodowy sukces szczypiornistek z Budzynia

29.08.2022   Autor: Mateusz Manthai
---164
Ogólnopolski a nawet międzynarodowy sukces szczypiornistek z Budzynia. Zawodniczki UKS Olimpijczyk zajęły drugie miejsce na międzynarodowym turnieju we Wrocławiu. Budzynianki rywalizowały z zespołami z Polski i Europy.  
 
– To był dość duży turniej Wrocław Handball Cup. Ponad 54 zespoły praktycznie z całej Europy. Grały też Litwinki, Czeszki, Niemki. Kategoria wiekowa to dziewczynki do 12 roku życia. Akurat w tej kategorii wiekowej zajęliśmy 2 miejsce. Przegraliśmy w finale z Czeszkami, ale w grupie udało się z nimi wygrać. My troszeczkę bardziej zmęczone, mała miejscowość, mniej dziewczynek. Dziewczynki smutne, bo wiadomo, przegrały mecz finałowy, ale rodzice zgotowali taką fetę, że po prostu dziewczynki były uśmiechnięte i zadowolone - mówi Anna Dajczak, trenerka zespołu UKS Olimpijczyk Budzyń. 


Finałowy mecz zakończył się wynikiem 8-5 dla zawodniczek z Czech. Jak mówi trenerka budzynianek, tak niski rezultat był efektem świetnej gry obronnej obu zespołów. To nie pierwszy sukces Olimpijczyka Budzyń. W zeszłym roku młode szczypiornistki zdobyły tytuł Mistrzyń Polski w swojej kategorii wiekowej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group