Kierowca busa miał 2 promile i aktywny od kilkunastu lat zakaz prowadzenia

24.08.2022   Autor: Redakcja
536---560
2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca busa. Ponadto miał od kilkunastu lat zakaz prowadzenia samochodów. Zatrzymał go policjant wracający po służbie do domu. 

Policjant z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji w Krajence wracając po pracy do domu zauważył, w okolicach miejscowości Augustowo, znany mu samochód. Kojarzył, że właściciel volkswagena ma zakaz prowadzenia za jazdę po alkoholu. Funkcjonariusz postanowił więc zatrzymać 51-latka z gm. Krajenka. 
- Gdy bus marki Volkswagen zjechał w polną drogę, a siedzący za kierownicą mężczyzna, chciał opuścić pojazd, krajeński funkcjonariusz uniemożliwił mu dalszą jazdę. Wezwany na miejsce partol Ruchu Drogowego zatrzymał kierowcę. Mundurowi, potwierdzili że mężczyzna nie powinien kierować pojazdem mechanicznym, gdyż od kilkunastu lat posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Ponadto przeprowadzone badanie stanu trzeźwości zatrzymanego, wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu - relacjonuje mł.asp. Damian Pachuc, rzecznik prasowy złotowskiej policji. 

51-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group