Co z punktem widokowym w Czarnkowie?

24.08.2022   Autor: Redakcja
611---106
Mieszkańcy skarżyli się w Internecie, że z punktu widokowego na Górze Krzyżowej w Czarnkowie niewiele.... widać. Panoramę okolicy zasłaniają drzewa i krzewy. Burmistrz zapowiedział przystrzyżenie roślin oraz podwyższenie punktu widokowego. 

Jeszcze kilkanaście lat temu panorama Czarnkowa i Noteci była bardzo dobrze widoczna z punktu widokowego przy ulicy Krętej. Teraz mieszkańcy piszą w Internecie, że krajobraz zasłaniają im krzaki i korony drzew. Burmistrz Andrzej Tadla przyznaje, że jest z tym problem i zapowiada przycięcie zieleni.  

– Rośliny rosną. Może ta pielęgnacja była, powiedziałbym, zbyt delikatna. Może to spowodowało, że gdzieś tam nastąpiło to przysłonienie - mówi Andrzej Tadla, burmistrz Czarnkowa. 
Punkt widokowy na Górze Krzyżowej czekają także zmiany. Nowy plan zagospodarowania przewiduje między innymi, że miejsce to będzie podwyższone ponad koronę drzew. Co ponadto?  

– W najbliższym czasie, w perspektywie roku ma tam powstać zjeżdżalnia rynnowa, hamaki, leżaki. Ma powstać cała strefa rekreacyjna i wypoczynkowa - wyjaśnia Beata Rybeńska z Urzędu Miejskiego w Czarnkowie. 

Ekipa budowalna zamontuje także nowe lunety do obserwacji okolicy. Po remoncie ten teren ma być bardziej przyjazny dla mieszkańców i turystów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group