Kontrowersje wokół nowego rozkładu jazdy MZK w Pile

22.08.2022   Autor: Redakcja
855---236
W weekend na swojej stronie internetowej pilski MZK ogłosił nowy rozkład jazdy, który ma obowiązywać od 27 sierpnia. W sieci zawrzało od głosów niezadowolonych pasażerów. Negatywne opinie również trafiły do naszej redakcji. MZK obiecuje przeanalizować głosy krytyczne. Więcej w jutrzejszym wydaniu programu Informacje na antenie TV ASTA. 

Zmiany tras oraz częstotliwości kursów są następstwem badań, które przeprowadzono wiosną tego roku na zlecenie Urzędu Miasta Piły. Wynikało z nich, że układ komunikacyjny w mieście wymaga uporządkowania. Gdy MZK upubliczniło nowy rozkład w sieci pojawiło się wiele negatywnych opinii, szczególnie dotyczących rozwiązań komunikacyjnych na Staszycach, połączeń z pilskim szpitalem, dużymi zakładami pracy czy likwidacji kilku linii. 

- Rozkłady różnią się bardzo od tych, które obowiązywały w tzw. okresie od września do czerwca ubiegłego roku. Więcej jest niestety minusów niż plusów. Na pewno co na pierwszy rzut oka da się zauważyć, to mniejsza ilość kursów wykonywanych w ciągu całego dnia - wbrew temu o czym informowano ostatnio na konferencji prasowej w Urzędzie Miasta - czytamy w mailu nadesłanym do naszej redakcji. 
W godzinach popołudniowych Miejski Zakład Komunikacji poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że analizuje wraz z firmą consultingową uwagi od pasażerów i w najbliższych dniach udzieli odpowiedzi na zadane pytania. Więcej na ten temat w środowym wydaniu programu "Informacje" na antenie TV ASTA. fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group