12-latek zatrzymany za wandalizm. Pomogła nagroda

04.08.2022   Autor: Redakcja
787---258
Za zniszczenie edukacyjnych tablic w Chodzieży odpowiada 12-latek. W ustaleniu sprawcy pomogli mieszkańcy.  
 
Tablice edukacyjne nad jeziorem Strzeleckim zostały “pospreyowane” czarną farbą. To był kolejny akt wandalizmu w Chodzieży w ostatnim czasie. Burmistrz zirytował się i wyznaczył nagrodę za wskazanie sprawcy. Tysiąc złotych.  
 
- Właściwie wrzuciłem na Facebooka taką informację, po kilku godzinach miałem już takie wiadomości, które raczej wskazywały na konkretną osobę, z kilku źródeł potwierdzających się. W poniedziałek rano skontaktowałem się z komendą policji, złożyłem zeznania - mówi Jacek Gursz, burmistrz Chodzieży. 

 
 
Chodziescy policjanci szybko potwierdzili informacje od mieszkańców. Sprawca został zatrzymany.  
- Jest to 12-letni chłopiec. Małoletni przyznał się do pomalowania sprayem tablic, natomiast nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego to zrobił - tłumaczy st.asp. Karolina Smardz-Dymek, rzecznik prasowy chodzieskiej policji. 
 
Funkcjonariusze prześlą zebrane dowody do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. Będą wnioskować o ustalenie stopnia demoralizacji chłopca. Burmistrz spotkał się z dzieckiem i jego rodzicami. Ci zadeklarowali naprawienie szkód. Tablice właśnie zostały przez nich oczyszczone.  

fot. Facebook Jacka Gursza 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group