Pierwsze integracyjne spotkanie młodzieży polskiej i ukraińskiej [UKR]

29.07.2022   Autor: Redakcja
---285
Pierwsze integracyjne spotkanie miłośników gier planszowych. Młodzi pilanie narodowości polskiej i ukraińskiej będą mogli wspólnie pograć już w najbliższą sobotę. Kolejne spotkania integracyjne, w tym także i dla dorosłych już wkrótce. Dlaczego to robią?  
 
- Będzie nam łatwiej wspólnie funkcjonować, na tym terenie, a jesteśmy na to skazani, po prostu jesteśmy już tutaj razem. Bardzo duża część bardzo dobrze się u nas czuje i chce z nami współpracować, i w związku z tym powinniśmy im pomóc stworzyć społeczność własną, wtedy oni będą się kulturowo u nas pewniej czuli i łatwiej będzie nam nawiązać relacje - mówi Beata Kubiak, prezeska stowarzyszenia Agama i administratorka grupy na FB Pilanie Ukrainie. 
 
Przeszło pół tysiąca Ukraińców mieszkających w Pile jest pod opieką grupy Pilanie Ukrainie. Dlatego spotkania integracyjne będą cykliczne. Najpierw dzieci i młodzież będą wspólnie grać w planszówki. Udało się to sfinansować dzięki Archon Studio, które otrzymało na ten cel grant. Planszówki już w najbliższą sobotę o 17.30 w Chaos Games przy ul. 11 Listopada. Uczestnicy mogą się zapisywać na to wydarzenie poprzez kontakt z administratorami facebookowej grupy Pilanie Ukrainie.  
Kolejne mają być spotkania artystyczne także dla dorosłych. Drugim miejscem spotkań będzie Rezerwat Sztuki.  

***
Студія «Архон» та група «Пілання Україна» запрошують польськіх та українськіх любителів настільних ігор на інтеграційний захід:
Зустріч за настільними іграми які відбудуться 30 липня 2022 року на Chaos Games за адресою вул.

11 листопада в Пілі Кількість учасників обмежена, прохання заздалегідь зв'язатися з адміністраторами групи Pilanie Ukrainie!

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group