RPA – kraj kontrastów, dzikiej przyrody i bogactw naturalnych - VIDEO

08.07.2022   Autor: Agnieszka Kledzik
858---258
Republika Południowej Afryki – kraj kontrastów, dzikiej przyrody, bogactw naturalnych, z którego pochodzi 2/3 światowego wydobycia złota i kraj ogromnej biedy. Zapraszamy na krótką podróż po RPA.  

W programie "Własnymi ścieżkami" odwiedzimy kanion rzeki Blyde. Trzeci co do wielkości kanion na świecie. Malowniczy szlak wyznaczony przez rzekę ciągnie się na długości 26 km w północnej części Gór Smoczych. Rdzawe skały tworzą wymyśle kształty. Tu też pod koniec XIX wieku rozgościli się poszukiwacze złota.  Dalej droga prowadzi do 6 milionowego Johannesburga - Złotego Miasta, którego fundamenty powstały na tym szlachetnym kruszcu. Największego miasta w RPA i wciąż pełnego kontrastów.  Zaledwie 20 kilometrów dalej Soweto - wybudowane przez białych dla czarnych. Największe getto do czasu upadku apartheidu, zbrodniczego systemu opartego o segregację rasową. Dziś oficjalnie to miasto zamieszkuje 2 mln ludzi. Nieoficjalnie nawet 5 milionów.
Izrael. Coraz bardziej popularny kierunek podróży
 
Stamtąd jedziemy do Parku Krugera. To największy park w Afryce Południowej. Na 20 tysiącach kilometrów kwadratowych żyje pół tysiąca gatunków ptaków i niemal 150 gatunków ssaków, w tym tak zwana Wielka Piątka Afrykańska: słoń, nosorożec, bawół, lampart i lew.  

Odwiedzając Izrael trzeba koniecznie zobaczyć Palestynę

fot. Agnieszka Kledzik 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group