Wyłudził 5 tys. zł metodą na kuriera

29.06.2022   Autor: Redakcja
222---
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali mężczyznę, który pod koniec ubiegłego roku wyłudził od mieszkańca Piły 5 tys. zł metodą "na kuriera". 

Sprawcą okazał się 35-letni obywatel Gruzji. Mężczyzna wysyłając fałszywą wiadomość wyłudził z konta mieszkańca Piły 5 tys. złotych. -Zgłoszenie oszustwa jednego z naszych mieszkańców wpłynęło pod koniec ubiegłego roku. Polegało na otrzymaniu fałszywej wiadomości SMS, w której nadawca podszywał się za firmę „Inpost” i poinformował o niedopłacie za przesyłkę w wysokości kilku złotych. W treści zawarty był również link do fałszywej strony internetowej. Pokrzywdzony chcąc jak najszybciej uregulować należność postępował zgodnie z poleceniami. W konsekwencji stracił z konta bankowego kwotę 5 tysięcy złotych - relacjonuje rzecznik prasowy pilskiej policji st. sierż. Wojciech Zeszot
 

Funkcjonariusze powołani do zwalczania cyberprzestępczości pracują nad tą sprawą od kilku miesięcy. Na początku czerwca ustalili personalia sprawcy i zatrzymali mężczyznę na terenie Wrocławia. Okazał się nim 35-letni obywatel Gruzji. Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa, za które grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora sprawca został objęty dozorem policyjnym. Śledczy podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy.
 

fot. KPP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group