Szykuje się remont „Okrąglaka”. Powstanie Pilski Instytut Integracji i Edukacji

24.06.2022   Autor: Redakcja
963---203
Budynek przy ulicy Okólnej zostanie wyremontowany i zmodernizowany. Kiedyś mieściło się tu przedszkole, później budynek służył osobom bezdomnych, a teraz w tzw. okrąglaku powstanie Pilski Instytut Integracji i Edukacji.

Jak informuje Urząd Miasta Piły będzie to miejsce przyjazne seniorom, osobom z niepełnosprawnościami oraz całym rodzinom zagrożonym wykluczeniem społecznym. Koszt przebudowy, wyposażenia i prowadzenia działalności to ponad 3 miliony złotych. -Pilski Instytut Integracji i Edukacji stworzy doskonałą przestrzeń, która służyć będzie wzmocnieniu integracji społeczności miejskiej oraz rozwijaniu i aktywizowaniu grup zagrożonych wykluczeniem. Organizowane w instytucie wydarzenia integracyjne, ekologiczne, edukacyjne i kulturalne będą budować relacje międzypokoleniowe, świadomość ekologiczną i społeczną mieszkańców - czytamy w komunikacie urzędu. 

Za niecałe 3 mln zł oprócz przebudowy samego budynku i jego przystosowania do nowych celów zmienią się tereny wokół i zakupione będzie wyposażenie obiektu. Kolejne ponad 670 tys. zostanie przeznaczone na działalność, która będzie tu prowadzona. W obszarze społecznym w ramach działalności Centrum Aktywizacji Seniorów zaplanowano m.in. innowacyjne zajęcia poprawiające funkcje terapeutyczne, edukacyjne i pomagające osobom starszym lepiej funkcjonować w sferze społecznej, zawodowej oraz życiu codziennym.
W ramach aktywizacji gospodarczej przewidziano m.in. organizację wydarzeń w zakresie edukacji zawodowej, co pozwoli dostosować młodzież do wyzwań zawodowych związanych z Nową Ścieżką Rozwoju (m.in. pod nazwą Piła na Start, Pilska Akademia Umiejętności), zachęcić do zakładania własnej działalności gospodarczej lub rozwoju zawodowego. Ma to poprawić relatywnie złą sytuację finansową mieszkańców i niedobory na rynku pracy (szczególnie osób wysoko wykwalifikowanych). Partnerami Pilskiego Instytutu Integracji i Edukacji są uczelnie wyższe i samorządy gospodarcze. Projekt jest realizowany w ramach projektu "Miasto Piła z nową energią!" finansowanego ze środków Mechanizmów Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

Remont i modernizacja okrąglaka to jedno z 39. działań, które zostaną zrealizowane w ramach projektu "Miasto Piła z nową energią!" za łączną kwotę 15 milionów złotych. O realizacji kolejnych mamy dowiedzieć się niebawem.

źródło i fot. UM Piły

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group