Będzie rondo na skrzyżowaniu ul. Kamiennej i DW179?

24.06.2022   Autor: Redakcja
244---17
Jest szansa, że za kilkanaście miesięcy na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 179 z ulicą Kamienną w Pile będzie rondo. Poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych starosta pilski Eligiusz Komarowski. 

Od maja trwa remont ulicy Kamiennej. Jeśli drogowcy zakończą prace zgodnie z planem, to na początku listopada kierowcy pojadą wyremontowanym odcinkiem drogi. Sama wymiana nawierzchni to jednak nie wszystko. Mieszkańcy Gładyszewa i Zawady zwracają uwagę na trudności związane z włączaniem się do ruchu na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 179 prowadzącą z Piły do Szydłowa. W ubiegłych latach zarząd województwa wielkopolskiego wspominał o możliwej budowie ronda w tym miejscu. Teraz jest szansa, że plany się zrealizują.
- Kilka tygodni temu zwróciliśmy się do pana marszałka województwa wielkopolskiego, żeby zaproponował jakieś rozwiązanie techniczne - informuje starosta pilski. Powiat otrzymał odpowiedź od wicemarszałka Wojciecha Jankowiaka. Wynika z niej, że jeszcze w tym roku rozpoczną się prace projektowe. - Efekt tych prac wskaże niezbędny zakres prac, który będą musiały być wykonane. Określi również wymagania finansowe dla przebudowy. Być może za kilkanaście miesięcy powstanie rondo - dodaje Eligiusz Komarowski

Jak poinformował również starosta, powiat rozpoczął prace projektowe związane z budową ścieżki pieszo - rowerowej przy ul. Kamiennej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group