Budżet obywatelski a niska frekwencja w głosowaniu. Jest problem

22.06.2022   Autor: Jakub SIerakowski
---

Jak nakłonić mieszkańców do głosowania w budżecie obywatelskim? Na to pytanie szukają odpowiedzi w Złotowie. W ubiegłorocznej edycji wzięły udział zaledwie 184 osoby. 
 

-Czasy nie były takie, że ta inicjatywa była wśród mieszkańców. Martwiliśmy się o ważniejsze sprawy, o swoje zdrowie. Także myślę, że to głównie to było przyczyną (tej frekwencji). Będziemy promować budżet obywatelski tak, jak do tej pory. Zresztą to już jest długa tradycja w Złotowie i stoją za tym konkretne przedsięwzięcia. W tym roku wprowadziliśmy pewne zmiany. Na jedno zadanie przypada 75 tys. złotych - tłumaczy burmistrz Złotowa Adam Pulit
 

Całkowity budżet to 300 tysięcy złotych. Zadania można zgłaszać do 19 sierpnia pod adresem: https://zlotow.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski. Wystarczy zebrać 15 podpisów pod danym projektem, którego potencjalna realizacja musi koniecznie nastąpić na terenie miasta. Potem wszystko w rękach mieszkańców, którzy swoimi głosami wybiorą pomysły do wykonania. Do tej pory w ramach budżetu obywatelskiego w Złotowie zrealizowano m.in. boisko do disc golfa, projekt “Zadbany zwierzak” grupy “Panna Kota”, czy zorganizowano turniej rycerski na płw. Rybackim. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group