Niezwykły koncert już 2-3 lipca

13.06.2022   Autor: Redakcja
---
Agnieszka Chylińska, Nosowska, Mrozu, Ralph Kaminski, Vito Bambino, Mery Spolsky, Tymek, Malik Montana, Smolasty - mocne otwarcie nowego festiwalu "Zdobywców Fryderyków" w Szczecinku. TV ASTA i ASTA-NET zostały partnerem imprezy. 
 
- Festiwal „Zdobywcy Fryderyków” to nowa i jedyna w swoim rodzaju impreza na mapie wydarzeń muzycznych w Polsce. To przestrzeń dla wyjątkowych, różnorodnych artystów, docenionych i nagrodzonych przez samą branżę muzyczną - zapewniają organizatorzy. Festiwal odbędzie się w Szczecinku, na styku trzech województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i pomorskiego, w dniach 2-3 lipca 2022.
 
-Ideą festiwalu jest prezentacja w jednym miejscu artystów uhonorowanych przez rynek muzyczny statuetkami Fryderyka, ale również takich, którzy mają ogromny potencjał twórczy, wyznaczają nowe trendy, zdobywają wielomilionową publiczność w internecie - mówi organizator i producent wydarzenia, Marcin Bachara, szef firmy High Events – Tu nie ma przypadkowych wykonawców. Choć prezentują różnorodne gatunki muzyczne,  każdy z nich jest artystą w pełni ukształtowanym, wyrazistym, prawdziwą osobowością sceniczną. – dodaje.  
 
Festiwal „Zdobywcy Fryderyków” w liczbach:
Pierwsza edycja festiwalu to: 2 dni rozrywki, 8 wyjątkowych gwiazd, ponad 12 godzin muzyki, bilety dostępne już od 70 zł. Impreza odbywa się na szczecineckim Placu Koncertowym przy ul. Kołobrzeskiej , mogącym pomieścić 20.000 widzów.
 
Szczecinek – siedziba festiwalu „Zdobywcy Fryderyków”
Szczecinek to miasto w województwie zachodniopomorskim o ponad 700-letniej historii, malowniczo położone pomiędzy jeziorami Wielimie, Wilczkowo oraz Trzesiecko. Szczecinek słynie z wielu atrakcji turystycznych, takich, jak m.in.: jak Zamek Książąt Pomorskich, czy Ogród Różany, który ponoć zainspirował samego Ryszarda Straussa do skomponowania opery „Dafne”. Miasto ma wiele inklinacji artystycznych – to właśnie stąd pochodzi znana polska rzeźbiarka Dorota Dziekiewicz-Pilich - twórczyni statuetki Nagrody Muzycznej Fryderyka. Tu urodzili się m.in., wokalistka Małgorzata Ostrowska, aktor Jarosław Boberek czy projektanci mody – Ewa Minge i Bartosz Pilawski.
 
 
Gwiazdy Festiwalu „Zdobywcy Fryderyków”:
  • Agnieszka Chylińska to artystka, której nie trzeba przedstawiać - piosenkarka, autorka tekstów, felietonistka, osobowość telewizyjna, najbardziej drapieżny głos w Polsce. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Choć trudno w to uwierzyć, posiadaczka 6. Fryderyków obchodzi w tym roku 25-lecie działalności scenicznej.
  • Katarzyna Nosowska - wybitna autorka tekstów, wokalistka, osobowość medialna, felietonistka, pisarka, członkini Akademii Fonograficznej ZPAV, właścicielka rekordowej kolekcji 27 Fryderyków.
  • Mrozu - producent muzyczny, kompozytor łączący w swojej twórczości blues, soul i rock’and’roll. Jego koncerty to niezwykłe muzyczne widowisko i energetyczna dawka szaleństwa, zarówno na scenie, jak i pod nią. Sześciokrotnie nominowany do Fryderyka.
  • Ralph Kaminski - piosenkarz, kompozytor, multiinstrumentalista, producent muzyczny, objawienie polskiego popu alternatywnego. Zdobywca dwóch Fryderyków w tegorocznej edycji nagród.
  • Vito Bambino - aktor, piosenkarz, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny i wokalista zespołu Bitamina. Laureat tegorocznej edycji Fryderyków.
  • Mery Spolsky  – piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, producentka muzyczna oraz projektantka ubrań, pięciokrotnie nominowana do Fryderyków.
  • Malik Montana - raper, autor tekstów, influencer, obecnie jeden z najpopularniejszych muzyków gatunku. Największymi hitami Malika Montany są utwory „Robię Yeah" i "Jagodzianki", które w serwisie YouTube wyświetlono ponad 52 mln razy.
  • Tymek – piosenkarz, autor tekstów, producent muzyczny kompozytor. Jego utwory na serwisie Youtube notują rekordowe wyniki oglądalności. Teledysk „Język ciała” obejrzano 158 mln razy.  Płyty Tymka wielokrotnie osiągały status platynowych i diamentowych. W 2021 roku,  jako pierwszy artysta wywodzący się z polskiej kultury hiphopowej otrzymał podwójny diament za singiel „Język Ciała”.
  • Smolasty – polski piosenkarz i producent muzyczny tworzący muzykę z pogranicza popu i rapu. W marcu 2018 otrzymał nominację do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii muzyki rozrywkowej za Fonograficzny debiut roku. Single „Uzależniony” i „Fake Love” były zapowiedzią albumu, którego premiera odbyła się 7 września 2018. Płyta trafiła na 7. miejsce na liście pięćdziesięciu najlepiej sprzedających się albumów w Polsce. W lutym 2019 odebrał złotą płytę za sprzedaż albumu.
 
HARMONOGRAM KONCERTÓW:
sobota, 02.07.2022, godzina 19:00
- Tymek
- Nosowska
- Smolasty
- Mrozu
 
niedziela, 03.07.2022, godzina 19:00
- Agnieszka Chylińska
- Malik Montana
- Ralph Kaminski
- Mery Spolsky
- Vito Bambino
 
więcej o wydarzeniu i biletach na stronie internetowej: www.ZdobywcyFryderykow.pl
 
 
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group