Specjalna oferta dla młodzieży zagrożonej wykluczeniem

31.05.2022   Autor: Redakcja
---324
Dni Otwarte w pilskim OHP. Dyrektorzy szkół z subregionu pilskiego zapoznali się z ofertami kształcenia jakie oferują Ochotnicze Hufce Pracy. To specjalna oferta dla młodzieży, która nie radzi sobie w szkole publicznej. 
 
- Zapewniamy bezpłatne wyżywienie, zakwaterowanie oraz całodobową opiekę wychowawczą, serdecznie zapraszamy młodzież, która ma problemy z zakończeniem szkoły, która chciałaby zdobyć zawód i wykształcenie, i w naszych strukturach uzupełnić wykształcenie na poziomie szkoły podstawowej lub branżowej - mówi Kinga Bieńkowska, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Pile.  
 
Stacjonarne ośrodki, zapewniające całodobową opiekę i edukację znajdują się w Szamocinie oraz w Próchnowie, a dzienny ośrodek w OHP w Czarnkowie. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP pomaga młodzieży od 15 do 17 roku życia, która ma problemy z ukończeniem szkoły i odnalezieniem swojego miejsca na rynku pracy. 
OHP oferuje też pomoc młodzieży w wieku od 18 do 25 lat. Tu znajdą wsparcie bezrobotni, absolwenci szkół, studenci oraz ci, którzy myślą o przekwalifikowaniu. Centrum OHP przy ul. Kujawskiej 10 w Pile oferuje bezpłatne szkolenia zawodowe, pośredniczy w znalezieniu pracy, tu też można skorzystać z poradnictwa zawodowego, czy z programów finansowanych przez Unię Europejską.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group