Program stażowy dla młodych programistów z powiatu pilskiego

31.05.2022   Autor: Czytelnik asta24
1131---292
Umiejętności programistyczne są aktualnie jednymi z najbardziej pożądanych na rynku pracy. W czasie pandemii nastąpił prawdziwy boom na tego typu usługi, który utrzymuje się do dziś. Powoli zaczyna brakować dobrych programistów, a niż demograficzny nie ułatwia zadania.

Z drugiej strony, od młodych osób rozpoczynających karierę w tym zawodzie, wymaga się chociażby minimalnego doświadczenia. Niezwykle trudno sprostać takim wymaganiom by zaraz po ukończeniu szkoły średniej lub na początku studiów, potencjalny kandydat na junior developera, mógł się pochwalić czymś więcej niż projektami czysto hobbistycznymi, często napisanymi do przysłowiowej szuflady.
Program stażowy Sun Group Academy umożliwia najlepszym kandydatom zdobycie doświadczenia przy prawdziwych, komercyjnych projektach podczas płatnego stażu. Może być on pierwszym pozaszkolnym etapem zawodowym i doskonałym startem do zawodowej kariery. Cały proces stażowy rozpoczyna się od wstępnego szkolenia, a jego dalszy przebieg odbywa się przy mentorskim wsparciu kadry managerskiej.

– Jako doświadczeni praktycy, chcemy przekazać uczestnikom projektu esencjonalną wiedzę oraz udzielić cennych wskazówek potrzebnych na wczesnym etapie rozwoju zawodowego w branży IT. To swojego rodzaju inwestycja w młodych ludzi z regionu. Sun Group Academy ma wyłonić zdolnych i ambitnych ludzi, którzy po zakończonym stażu mogliby objąć stanowisko juniorskie – mówi Michał Wiedera, co-CEO Sun Group.
Projekt zakłada dwu- lub trzymiesięczny, płatny staż w jednym z departamentów firmy. To szansa na zdobycie cennego doświadczenia, pod okiem prawdziwych profesjonalistów. Sun Group to lokalny software house o szerokich horyzontach. Firma obsługuje renomowane marki takie jak Media Expert, Lenovo, Orkla, Acer czy x-kom.

- Biznes zawsze będzie kilka kroków przed szkolnictwem. Realia prowadzenia firmy wymagają elastyczności i szybkiego adoptowania się do zmieniających się potrzeb klientów. Dlatego wiemy, że możemy dać młodym ludziom to, czego szkoła nie jest im w stanie zaoferować, chociażby ze względu na samą dynamikę zmian w branży IT – dodaje Sebastian Sowa, co-CEO Sun Group.

Więcej informacji o programie stażowym Sun Group Academy znajduje się na TEJ stronie.

opr. Sun Group 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group