Jakie imię dla dzika?

07.05.2022   Autor: Mateusz Manthai
---
Łobżenica ma swoją oficjalną maskotkę. Dzik, bo o nim mowa, nie ma jeszcze swojego imienia. Nazwę mają wybrać sami mieszkańcy w specjalnym głosowaniu.  
 
Dzik jest dziki, dzik jest zły, jak mówił Jan Brzechwa. Nasz dzik miał być przyjazny, uśmiechnięty, mięciutki i pluszowy. W herbie Łobżenicy jest dzik. W legendach o Łobżenicy też przejawia się dzik, więc wybór był naprawdę bardzo łatwy i oczywisty. Premiera maskotki odbyła się 3 maja na bulwarze podczas majówki. To była nasza pluszowa niespodzianka. Tam powiedzieliśmy, że dzik jest bezimienny, ale ogłosimy konkurs, aby dzik to imię zyskał - mówi Iwona Matejczyk-Obremska, dyrektorka Gminnego Centrum Kultury w Łobżenicy.
 
 
W konkursie może wziąć udział każdy. Urząd miejski przygotuje specjalne karty zgłoszeniowe, na których będzie można wpisać propozycję imienia dla dzika oraz krótkie uzasadnienie. “Chrzest” łobżenickiej maskotki odbędzie się 5 czerwca podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka.  
Rodzina dzików ma się jeszcze powiększyć. Maskotki będą brały udział we wszystkich wydarzeniach organizowanych przez gminę.    

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group