Majówkowy rozkład jazdy - co, gdzie i kiedy?

30.04.2022   Autor: Artur Maras
---
Otwarcie muzeum Wojskowego otwiera w Pile majówkę, ale to nie wszystkie atrakcje. Ci, którzy na długi weekend nigdzie nie wyjeżdżają, nie będą mogli narzekać na nudę, bo instytucje kultury w całym regionie przygotowały bogatą ofertę dla mieszkańców.  

Najwięcej dzieje się w Pile. Centrum majówkowych wydarzeń to Park na Wyspie. Oficjalne rozpoczęcie w sobotę o 16 festiwalem baniek mydlanych. Potem koncerty Pilskiej Orkiestry Rozrywkowej oraz wschodzącej gwiazdy ZALI. Następne dni upłyną także koncertowo. W niedzielę wystąpi discopolowy zespołu Masza. 
 
- Myślę, że to również jest bardzo atrakcyjna pozycja dla tych, którzy ten gatunek lubią i lubią się przy tym bawić. Baciary to jest już marka sama w sobie. Zespół niezwykle popularny, który już w Pile był i zawsze się sprawdzał, więc pilska publiczność jest bardzo pozytywnie nakierowania na tego wykonawcę. Ostatniego dnia wystąpi zespół Heavylites - zapowiada Mirosław Nalepa, zastępca dyrektora Regionalnego Centrum Kultury w Pile.
 
Który będzie rozgrzewał publiczność do tańca, najbardziej znanymi coverami. Organizatorzy przygotowali także atrakcje dla dzieci w tym festiwal kolorów oraz dmuchańce. Staną tu także foodtracki. Szczegółowy program dostępny jest na stronie RCK.  
  
Muzeum Kultury Ludowej w Osieku 1 maja zaprasza na “Majówkę w skansenie”. Tam pokazy, ludowe warsztaty oraz możliwość spróbowania kuchni chłopskiej. O 13 występ chóru męskiego ze Żnina oraz zespołu ludowego “Goście Jankiela”.  

W Czarnkowie 1 maja, po zimowej przerwie, do życia wraca tamtejsza marina.  
 
- Gdzie będzie można skorzystać z przejażdżki naszym statkiem, Jankiem z Czarnkowa jak i wypożyczyć sprzęt wodny, który posiadamy. Natomiast jeżeli chodzi o święto 3 Maja i inne imprezy to rozpoczynamy tradycyjnie mszą w intencji ojczyzny - mówi Andrzej Tadla, burmistrz Czarnkowa.
 
O 11.00 w kościele pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Mniej oficjalne obchody rozpoczną się o 16.00 na czarnkowskim rynku. Tam m. in. Teatr Clowna Pinezki oraz koncert operetkowy.  
 
3 maja, sporo będzie dziać się także na stadionie w Margoninie, gdzie odbędzie się jedna z większych majówek w regionie, ale uwaga, wstęp na wydarzenia jest biletowany. 
 
- Zaczniemy od pokazów jazdy konnej kaskaderskiej, będą również pokazy brazylijskiej sztuki walki Capoeira. Oczywiście dynamiczne i jak zawsze emocjonujące pokazy grupy kontterrorystycznej policji BOA. A także Mistrzostwa Polski Strongman amatorów - tłumaczy Alina Kruszka, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Margoninie.
 
Wieczorem na stadionie w Margoninie wystąpi Roksana Węgiel.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group