Pożyczka pod zastaw auta - sposób na gotówke bez zdolności kredytowej

28.04.2022   Autor: Artykuł sponsorowany
1414---552
Potrzebujesz gotówki, ale przez niską zdolność kredytową nie możesz skorzystać z tradycyjnych form pożyczki? Nic straconego! Jeżeli jesteś właścicielem samochodu, możesz starać się o pożyczkę pod zastaw auta. Dzięki temu będziesz miał możliwość wzięcia kredytu i zdobycia niezbędnej Ci gotówki! Jest to idealna propozycja, dla ludzi, którzy są również wpisani w BIK i KRD. Wymaga ona minimum formalności, a gotówkę możemy otrzymać na nasze konto w ciągu 2 dni! Jak to działa i jakie warunki należy spełnić? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na wszystkie wasze pytania.

Na czym polega pożyczka pod zastaw auta?
Zapożyczenie tego typu polega na daniu pod zastaw naszego samochodu. Jest to forma zabezpieczenia dla pożyczkodawcy, tak abyśmy spłacali raty. Oczywiście, w razie nie spłacaniu rat kredytu, możemy stracić nasz samochód. Mimo wszystko, jest to bezpieczniejsza forma zastawu, aniżeli zastawu naszego domu czy mieszkania. Auto, które pozostanie przez nas zastawione, w celu otrzymania pożyczki, będziemy mogli dalej użytkować. Także nie grozi nam przesiadka z samochodu do komunikacji miejskiej, aby dostać się do pracy. Gdy dowiedzieliśmy się już na czym polega taka pożyczka pod zastaw auta, przejdźmy do wyjaśnienia warunków, które należy spełnić.

Jakie warunki należy spełnić?
Samo posiadanie samochodu nie jest wystarczające, aby spełnić warunki otrzymania pożyczki. Auto powinien posiadać ważne ubezpieczenie OC/AC, tak samo jak ważny przegląd techniczny. Musimy posiadać wszystkie, niezbędne papiery, potwierdzające własność tego samochodu. Auto musi być określane jako sprawne i musi być samochodem w miarę nowym, które nie będzie uznane za stare (nie wliczając w to samochodów zabytkowych czy kolekcjonerskich – te bardzo często swoją ceną przekraczają ceny domów). Aby uzyskać pożyczkę pod zastaw auta, musimy być pełnoletni, posiadać ważny dowód osobisty i być jedynymi właścicielami samochodu. Gdy spełniamy wszystkie powyższe wymagania, bez wahania możemy złożyć wniosek o uzyskanie kredytu pod zastaw samochodu.
Wniosek oraz niezbędne formalności
Jeśli spełniliśmy wszystkie, wyżej wymienione warunki, jesteśmy gotowi do składania wniosku. Aby takowy złożyć, nie musimy nawet wychodzić z domu. Po złożeniu odpowiedniego wniosku o pożyczkę pod zastaw auta z możliwością użytkowania, czekamy ok. 24h na odpowiedź od pożyczkodawcy. Ten, jeśli wyrazi zgodę, wyśle nam warunki oraz kwotę, którą otrzymamy. Gdy zgodzimy się na propozycję kredytodawcy, zostanie przed nami ostatni krok do wykonania. Mianowicie będzie to udanie się do najbliższego wydziału komunikacji i złożyć wniosek o dodanie kredytodawcy jako drugiego właściciela samochodu. Tak wygląda forma zabezpieczenia, czyli tzw. zastaw. Po złożeniu odpowiedniego formularza, dostaniemy dokument z potwierdzeniem, który należy dostarczyć kredytodawcy. Jeśli wszystko przebiegło zgodnie z procedurami – pieniędzy powinniśmy spodziewać się maksymalnie do 2 dni na naszym koncie, gdzie zazwyczaj pojawiają się o wiele szybciej. 

Zdjęcie: www.freepik.com
Przeczytaj więcej o: pożyczka,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group