Miliony na bezrobotnych

10.04.2022   Autor: Artur Maras
---
13 mln złotych na aktywizację bezrobotnych, osób z niepełnosprawnościami i wsparcie pracodawców pozyskał Powiatowy Urząd Pracy w Pile. Z pomocy skorzystać może nawet 1000 osób.  
 
- Zachęcamy przede wszystkim pracodawców do składania wniosków, bo środków naprawdę mamy dużo. Oprócz dotacji na podjęcie działalności gospodarczej, refundacji kosztów wyposażenia stanowiska pracy, będą również realizowane takie zadania jak bony zatrudnieniowe, bony na zatrudnienie osób powyżej 50 roku życia, szkolenia. Również staże - mówi Ewa Dorna, dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy w Pile. 
 
Bezrobocie w powiecie pilskim spada. W Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych jest aktualnie niemal 2,5 tys. bezrobotnych. To o blisko 1/5 osób mniej niż na początku ubiegłego roku. Stopa bezrobocia na koniec lutego 2022 roku wyniosła 4,7%. Kwota 13 mln zł jaką będzie dysponował w tym roku urząd pracy pomoże w aktywizacji nawet 1000 osób. Pieniądze te są również przeznaczone dla obywateli Ukrainy, którzy zamieszkali na terenie powiatu pilskiego z powodu wojny. Wnioski na różne formy wsparcia można składać przez stronę internetową Powiatowego Urzędu Pracy w Pile. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group