Trwa Festiwal Nauki w Pile

07.04.2022   Autor: Artur Maras
616---1025
Trwa Festiwal Nauki w Akademii Nauk Stosowanych w Pile. Uczelnia organizuje święto wiedzy cyklicznie już od piętnastu lat. Tegoroczne potrwa do piątku. 
 

Wykłady, pokazy i spotkania z ciekawymi osobami, tak wygląda Festiwal Nauki, który w poniedziałek rozpoczął się w murach w Akademii Nauk Stosowanych, czyli dawnej PWSZ.  -Taki festiwal ma ogromny sens dla studentów, bo mogą poszerzyć swoją wiedze z różnych zakresów - zachęca studenta ekonomii Julia Martenka.

Festiwal Nauki to nie tylko impreza dla studentów pilskiej uczelni. Przyjść na to wydarzenie może każdy chętny. -Zobaczyć, jak funkcjonuje nasza uczelnia, dowiedzieć się czegoś więcej, poszerzyć swoją wiedzę i zarówno my, studenci na takich festiwalach poszerzamy swoją wiedze, dowiadujemy się jakichś nowinek - dodaje również studentka ekonomii Zuzanna Jagiełka.  

W tym roku festiwal przebiega pod nazwą Punkt Zwrotny. Ma to związek z tocząca się w Ukrainie wojną, która zmieniła program tegorocznego wydarzenia. -Sytuacja, która spotkała nas po 24 lutego, musimy się nad nią pochylić i mamy punkt zwrotny w odniesieniu do relacji międzynarodowych, do problemu wojny i pokoju. Widzimy co dzieje się w Ukrainie i chcemy się nad tym pochylić, więc stąd też Ci zaproszeni goście - tłumaczy rektor Akademii Nauk Stosowanych w Pile dr. hab. Donat Mierzejewski


Jednymi z nich byli ukrainiści Ryszard Kupidura oraz Marek Syrnyk, którzy swoją rozmową oficjalnie otworzyli 15 Festiwal Nauki. W jej trakcie omawiano m. in. dalszy scenariusz wojny u naszego wschodniego sąsiada. -Jak wszystkie dane w tej chwili na to wskazują, zostanie przesunięty cały ciężar tej wojny na południowy wschód Ukrainy, czyli Mikołajów i Chersoń, który znajduje się pod rosyjską okupacją - wskazuje Marek Syrnyk z fundacji Prosvita. 

Tegoroczne święto nauki nie dotyczy wyłącznie wojny w Ukrainie. W jego trakcie omawiane są także punkty zwrotne w nauce, w tym w medycynie czy fizyce. Festiwal Nauki w Akademii Nauk Stosowanych zakończy się w piątek. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group