W Pile na Zielonej Dolinie powstanie publiczne przedszkole

03.03.2022   Autor: Jakub Sierakowski
---780

“Przedszkole marzeń” na Zielonej Dolinie. Tak władze miasta mówią o placówce, która za ponad 2 lata powstanie w Pile. Będzie przyjazna dla dzieci oraz dla środowiska. 

- Będzie to przedszkole, które, może powiem trochę górnolotnie, chcemy, żeby było przedszkolem wymarzonym. Czyli takim, w którym jest wszystko to, co potrzebne. Czyli na przykład sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia, z pełnym wyposażeniem. Żeby to było przedszkole z różnymi salami do prac dla psychologa, pedagoga. Do różnego rodzaju ćwiczeń sensorycznych - powiedział dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Piły Sebastian Dzikowski

Do tego chociażby sala dla drzemek, a także kompleksowo wyposażony plac zabaw z torem dla rowerków biegowych. Przedszkole ma być również przyjazne środowisku, dzięki zamontowanym panelom fotowoltaicznym oraz zbiornikom na deszczówkę, służącą do podlewania ogrodu. Miasto planuje utworzyć w placówce 4 oddziały, do których będzie mogła uczęszczać setka dzieci. Planowane otwarcie przedszkola to 1 września 2024 roku. Jego budowa pochłonie ponad 9 milionów złotych: 1,4 mln wyłoży miasto, a 7,8 mln to pieniądze z Polskiego Ładu. 

fot. poglądowa Pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group