KS Piła w wielkopolskim finale walki o awans do II ligi

10.02.2022   Autor: Redakcja
169---38
Siatkarki Klubu Siatkarskiego Piła wygrały 3:1 z UKS Piątka Turek i awansowały do wielkopolskiego finału play-off w walce o awans do II ligi. 

W pierwszym meczu wyjazdowym pilanki pokonały swoje rywalki 3:1. Rewanż w Pile wydawał się formalnością, ale zmotywowane siatkarki z wschodniej części Wielkopolski podjęły walkę. W pierwszym secie podopieczne Damiana Zemło wygrały 25:23. W drugiej partii uległy rywalkom 26:28. Przy stanie meczu 1:1 to zawodniczki znad Gwdy szybciej opanowały emocje i dwie kolejne partie pewnie rozstrzygnęły na swoją korzyść (25:17, 25:10). 
Teraz siatkarki KS Piła czekają na swoje rywalki w meczu finałowym o awans do II ligi. Ich przeciwniczkami będzie zwycięzca z pary SPS Volley Piła - GLKS Barycz Janków Przygodzki. W pierwszym meczu pilanki uległy rywalkom na własnym parkiecie 1:3. Rewanż 21 lutego. 

Pierwsze mecze finałowe w marcu. To jednak nie kończy rywalizacji. Zwycięzca zorganizuje ogólnopolski półfinałowy turniej. Przegrany również zagra w ogólnopolskim półfinale, tylko nie jako gospodarz. 

fot. facebook/KS Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group