Złoto i brąz dla zawodniczek Korony Wałcz

08.02.2022   Autor: Jakub Sierakowski
757---96
Korona Wałcz z medalami. Zawodniczki wałeckiego klubu zdobyły brąz i złoto na międzynarodowych zawodach w Serbii.  

Zawody w Serbii to turniej Nations Cup, czyli Puchar Narodów. To początek bokserskiego sezonu. Zawodniczki Korony Wałcz zdobyły dwa medale: Oliwia Jakubczyk brąz, a Oliwia Araszewska złoto. Dla tej drugiej nie jest to pierwszy sukces w karierze – jest aktualną Mistrzynią Polski Kadetek. A mimo to... 

- To jest uczucie nie do opisania. Oczywiście każde zwycięstwo cieszy, a na zagranicznych ringach cieszy podwójnie, bo widzę, że się rozwijam i podnoszę swoje umiejętności - mówi Oliwia Araszewska, Korona Wałcz. 

Sukces jest tym bardziej większy, bo zdobyty bez większych przygotowań. I to w zawodach, w których startowały utytułowane rywalki. 
- My budujemy siłę, w związku z tym tak naprawdę nie przygotowywaliśmy się jakoś specjalnie do tego startu. Pojechaliśmy tam z marszu, żeby zdobywać międzynarodowe doświadczenie. Także tym bardziej cieszy nas to, że udało nam się odnieść zwycięstwa nad mistrzyniami Grecji i Serbii, w tym nad medalistką mistrzostw Europy - zapewnia Łukasz Butryński, trener w Koronie Wałcz. 

Dla klubu, jak i złotej medalistki najważniejsze zawody odbędą się za kilka miesięcy. Oliwia Araszewska celuje w medal na rozpoczynających się w lipcu Mistrzostwach Europy. W tym sezonie chce również obronić tytuł Mistrzyni Polski Kadetek.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group